18 травня - День вишиванки. У Чернівцях, у місті, де цей день зародився, святкували цілісінький день
Це свято 11 років тому започаткували саме у Чернівцях студенти факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету. Відтоді вишиванки у третій тиждень травня одягають українці у понад 60-х країнах світу.
В Чернівцях цього дня у вишиті сорочки одяглись сотні містян, традиційно в місті в вишиванку прибирають і статую Європи, що височіє на одній зі споруд на центральній пішохідній вулиці. Перед цим видовищем містяни та туристи насолоджувались дефіле в етнічних строях - сучасному та давньому національному вбранні з різних етнічних регіонів країни . І зустрічали урочисту ходу із народними музиками та вершниками на конях.
Микола Задора, співорганізатор дійства: Наша статуя принаймні двічі на рік терпить первдягання на День вишиванки і на Різдвяні свята,вона буде переодягнена кілька днів. І наші краяни нехай будуть спокійні, але справді приємно, коли наша статуя перетворюється на етнічний, гарний образ.
Сергій Бостан, сіворганізатор свята «День вишиванки»: Ми навіть в думках не мали, що наше свято так розростеться різними країнами. І з кожним роком наше свято еволюціонує, дуже багато людей в різних країнах світу долучаються до нас.
Юлія Доліба, чернівчанка: Ця традиція у Чернівцях нещодавно зявилась. Мені подобається. Вишиванка – Європа- Україна – взаємопов’язані, мені здається. Бо Україна не бачить себе без вишиванки ,а Європа – без України , я сподіваюсь.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами