За 12 років День вишиванки еволюціонував із невеликої студентської акції у глобальну міжнародну платформу позиціювання та іміджування Україні у світі, зауважує співорганізатор Дня вишиванки Леся Воронюк. Цього року це свято пройде ще й під гаслом: "День вишиванки - День України у світі".
Адже відзначення вже почались (минулими вихідними в Туреччині) і відбуватимуться ще протягом 2 тижнів у понад 70 країнах світу, каже Леся Воронюк.
Всесвітній день вишиванки спільно з Міністерством інформаційної політики України зорганізували дипломатичне прийняття 14 травня.
"Ми поставили перед собою кілька важливих завдань, і, сподіваюся, успішно виконали. Перше - показати спадковість української вишитої сорочки як національного самоідентифікатора. Тому презентували старовинні строї з усіх регіонів України, в тому числі, - з тимчасово окупованих Луганщини і Донеччини, щоб ще раз звернути уваги самих українців, дипломатів, представників міжнародних місій на те, що ці землі - споконвіку українські. Нам важливо сьогодні розповідати світу, що українська нація - не просто самобутня, старовинна, унікальна, що в нас не тільки війна, а що Україна - потужна держава з необмеженими економічними можливостями, надійний союзник, партнер для інвестицій; що ми не здаємось. Третє - і ніколи не здамось. Для себе особисто я це ще раз зрозуміла, коли запросили взяти участь в показі сучасних дизайнерів не звичайних моделей, а жінок-військових - ветеранок, волонерок, військових лікарок та журналісток - "Українських Амазонок". Вся сила і краса цього світу - в них самих. Вони ось уже 4 рік захищають нашу країну на сході. Вони вольові і безстрашні. І разом з тим - кожна з них - тендітна жінка. Сьогодні вкрай важливо, щоб представники інших держав та міжнародних місій бачили цих жінок, чули про війну з перших вуст" - розповідає Леся Воронюк.
Нагадаємо, 17 травня 2018 року у Чернівцях відзначатимуть День Вишиванки.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами