Вчора, під час засідання виконавчого комітету Чернівецької міськради питання про харчування у школах зняли на довивчення. Під час засідання розглядали питання вартості сніданків для учнів 1-4 класів пільгових категорій, (діти-сироти, діти з особливими освітніми потребами, діти, батьки яких є учасниками військових дій та інших категорій). Управління освіти запропонувало встановити ціну на сніданки на 2020-й рік - 8 гривень 22 копійки, тоді як їхня собівартість складає 6 гривень і 24 копійки. Через таку вартість сніданків для школярів у членів виконкому виникли запитання. Зокрема, свою думку з цього приводу висловила Наталія Фрунзе:
«Наприклад, якщо взяти запропоновані меню сніданків, що в них входить - масло вершкове, правда лише 10 грамів на одну дитину і сир твердий 15 грамів, батон - 50 грамів і чай з цукром, це перший вид сніданку, таких є декілька видів: з ковбасою, з котлетою... Але чи можлива така ціна 6 гривень 24 копійки за собівартістю?!», - написала на своїй сторінці у Фейсбук Наталія Фрунзе, членкиня виконкому Чернівецької міськради.
Наталія Фрунзе пояснює, що члени виконавчого комітету засумнівалися у якості запропонованих продуктів:
«Якщо це масло вершкове, то яка його жирність, якщо ковбаса, то якого сорту, адже ми всі розуміємо, що харчування наших дітей дуже важливе для кожного з нас! Після довгого обговорення ми зняли це питання на довивчення, адже ми розуміємо, що фактично за такі кошти неможливо якісно нагодувати школярів!»
Читайте також: Запасаємось вітамінами на зиму: що треба їсти восени
Наталія Фрунзе вважає, що потрібно змінювати підхід до харчування чернівецьких школярів, тому що у їхньому раціоні багато мучних страв і мінімум свіжих овочів та фруктів. Так, якщо порівняти харчування чернівецьких школярів з полтавськими, то в останніх сніданки для учнів пільгових категорій коштують 20 гривень. Нову систему харчування запроваджують у школах Києва, Кам’янця-Подільського, Івано-Франківська та інших міст України. У навчальних закладах почали готувати страви за рецептами відомого шеф-кухаря Євгена Клопотенка. Дітям пропонують на вибір салати, перші та другі страви, приготовані за рецептами з нового «Збірника рецептур страв для харчування дітей шкільного віку в організованих освітніх та оздоровчих закладах», у яких поєднуються різні корисні для здоров’я продукти.
«До нового харчування вже приєдналися понад тисячу шкіл, вводять більше свіжих овочів, фруктів та йогурти. Тому у мене буде пропозиція також змінити підхід до шкільного харчування, кухарі працюють зі стравами, затвердженими та розробленими ще за часів СРСР, а якщо конкретніше, востаннє шкільне меню переглядалось у 1957 році. Наші діти хочуть споживати смачну та корисну їжу, яка приваблює своїм зовнішнім виглядом», - написала членкиня виконавчого комітету.
Сергій Мартинюк, начальник міського управління освіти, у коментарі ІА АСС повідомив, що проект рішення про вартість шкільних сніданків для учнів 1-4-х класів пільгових категорій оприлюднили на сайті міської ради ще у серпні, а виконком зняв його на довивчення аж у жовтні. За словами посадовця, він не розуміє, чому члени виконавчого комітету не зробили цього раніше.
«Я не знаю, що вони хочуть довивчати. Така вартість для другого сніданку, що є легким перекусом між першим сніданком, який діти поїдять вдома, та обідом, цілком прийнятна. Мова йде про бутерброд і стакан чаю. Підприємець, який виграє тендер на харчування, матиме ще й 32 відсотки націнки. Бізнесмени, які харчують дітей уже не один рік, погоджуються на вартість сніданку 8 гривень і 22 копійки. За це вони мають забезпечити чай і бутерброд нормальної якості», - розповів Сергій Мартинюк.
Посадовець також зазначив, що чернівецькі школи перейшли на полегшений раціон сніданків 3 роки тому, що ж до обідів для учнів пільгових категорій, то у меню були внесені зміни.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами