В програмі "Суть Речей" депутати Чернівецької міської ради Наталя Якимчук та Тарас Бабух розповіли про роботу над бюджетом Чернівців на 2016 рік
Людмила Григорчук: Пані Наталю, розкажіть, як іде робота над бюджетом міста на 2016 рік, чи справді він соціально направлений, як нам обіцяють?
Наталя Якимчук: Так, більшість коштів будуть спрямовуватися саме на соціальну сферу і на капітальні видатки значно менше, але тут хотілося б зазначити про саме рішення. Воно на сьогодні є таким, яке ми прийняли, як попереднє. Прийняли до обговорення, до вивчення. У Верховній раді ще визначаються щодо податкової системи, яка буде працювати з 1 січня, і стосовно бюджетного кодексу. Ведеться бесіда, що певні об’єкти будуть передані області, певні залишаться у міста. Зараз питання іде про формування умовного богу, чи будемо ми надавати гарантію, чи не будемо, цей показник також має бути відтвореним у бюджеті. Невизначеність розміру субвенції з державного бюджету. Субвенції також мають характер соціальний. Сьогодні більше робота ведеться по аналізу бюджетних запитів, які подані департаментом, головним розпорядником коштів, також обґрунтуванням цифр, співвідношенням показників видатків бюджету попереднього року, продовження зобов’язань, які виникли в 2015 році на 2016 рік і обґрунтованість збільшення чи зменшення тих чи інших показників. Робота ще ведеться. Ми тільки почали перші кроки по бюджету. Можливо по інших комісіях там легше, але тут тягар на комісію з питань бюджету і фінансів, у вівторок продовжимо роботу над проектом бюджету.
Людмила Григорчук: Що чекаєте від громадських обговорень?
Наталя Якимчук: Звичайно, конструктивних пропозицій
Людмила Григорчук: Чернівчани готові подавати конструктивні пропозиції?
Наталя Якимчук: Так, вже іде процес. В понеділок починали обговорювати, наступного понеділка будуть вже громадські слухання. Є певні пропозиції, які вже проходять напряму в саму комісію, є певні занепокоєння, чи вистачить грошей на ту чи іншу сферу. Тобто, ми чекаємо конструктивні пропозиції. Поки що ми вивчаємо відповідність законодавству самого рішення, тим змінам, які вже внесені до нього і обґрунтованість показників по бюджетних запитах. Збалансованість бюджету.
Людмила Григорчук: По збалансованості, ви задоволені тим, що запропонували фінансисти?
Наталя Якимчук: Поки що так, але робота іде. Є певні шероховатості, ми запросили інформацію.
Людмила Григорчук: В чому найбільші нюанси бачите?
Наталя Якимчук: По житлово-комунальній сфері. Фінансування, надавання фінансових ресурсів ЖРЕПАм, ОСББ, на утримання будинків, на проведення певних робіт, в якій мірі ми можемо собі це дозволити, а що мешканці мають на себе брати, так само виникають питання серйозні по облаштуванню доріг. Наскільки ці цифри відповідають нашим потребам, і які зобов’язання переносяться з цього року на наступний. Є питання по виплаті заробітних плат, чи можемо ми дати певні надбавки до зарплат, чи вираховується рівень інфляції наступного року. Багато-багато моментів.
Людмила Григорчук: Ви вивчали проект бюджету?
Наталя Якимчук: Цього понеділка у міській раді була презентація бюджету на 2016 рік. І фінансові управління якраз представили в цифрах, в діаграмах. Дійсно, бюджет міста на наступний рік складає понад 1 мільярд, 300 мільйонів гривень. Основна доля припадає на фінансування закладів освіти, понад 400 тисяч гривень, десь 300 тисяч гривень – заклади охорони здоров’я. Як завжди, культура одна з останніх видатків. Але дійсно, ми повинні розглядати цей бюджет, який він не є, але все таки державний бюджет буде прийматися і Солідарність запевнила, будуть приймати за умови, що буде прийняти бюджетний кодекс, але фахівці фінансового управління нам дещо сумну долю прогнозують по видатках на місцеві органи. Наприклад, пропонується фінансування профтехучилищ і коледжів, тобто закладів 1-2 ступеню акредитації, якщо раніше фінансувалося з державного бюджету, то тепер 50 на 50. Це витрати. В дохідній частині мінімум 50 мільйонів буде зменшено. Далі. Подібні речі будуть і по іншим видаткам, і якщо буде прийнятий державний бюджет уже з податковим кодексом, а даний бюджет міський розглядався на базі старого податкового кодексу, то в січні місця будемо коригувати бюджет наш. І запрошується громада нашого міста до публічного обговорення, громадських слухань, це прекрасна річ. Нашого міського бюджету, у понеділок у 18.00, в центральному палаці культури. Ми запрошуємо щиро наших громадян.
Людмила Григорчук: Що запропонували фінансисти комунальній сфері?
Тарас Бабух: Якщо рахувати 2015 рік, то 2015 рік був для комунальників дуже сприятливим. декілька прикладів. Роки я працюю першим заступником начальника Чернівціводоканалу, це складне підприємство, на мій погляд, неналежна увага приділялася в плані закупки комунальної техніки, говорилося, що кожен наступний рік буде роком закупки комунальної техніки, і лише в цьому році водоканал отримав серйозні суми не лише на модернізацію насосно-силового обладнання, але й на закупку техніки. Ми пропонуємо жителям нашого міста, журналістам, депутатському корпусу у середу, ми будемо робити таку презентацію техніки і обладнання, які були закуплені в цьому році за кошти міського бюджету. А це великий екскаватор був закуплений для водоканалу на понад 2 мільйони гривень. Такий же екскаватор був закуплений для теплокомуненерго, який має об’єм ковша 1 куб. Ми при аваріях мусіли орендувати у інших підприємств, витрачалися, мріяли про таке. Закупили 3 автомобілі для аварійних бригад, диспетчерської. Компресорну станцію, пневматичне обладнання, бензогенератори і прекрасну річ ми закупили за міські кошти – це насос переносний, який качає велику кількість води, мобільний. Ми змушені були саме таке обладнання позичати і платити немалі гроші у аварійно-рятувальну службу. Цей рік був прекрасним. Наступний рік буде, звичайно, менше коштів. Ми мусимо змиритися з цим, але для цього ми є комісія житлово-комунальна, будемо можливо вносити свої пропозиції, з якихось інших статей перекидати кошти на закупку, ми не повинні стояти на місці і люди не повинні страждати.
Наталя Якимчук: Місто навіть трохи не очікувало, що буде перевиконання дохідної частини бюджету, тому на наступний рік обережно фінансисти підійшли до дохідної частини бюджету, розуміючи, що якщо буде прийняти новий податковий кодекс, то переживаємо, що це буде не на користь міського бюджету. Є такі побоювання, по-перше буде менша дохідність, якщо ми приймемо податковий кодекс, але була заява Луценка, що ми лише за певні зміни, а не за новий кодекс, той що був поданий урядом законопроект, передбачав дуже велике скорочення єдиного податку, це важливе джерело для міського бюджету, так само зменшення частини податку від доходу фізичних осіб, яка б ішла до міського бюджету, по великих податкових показниках ішло зменшення, якщо Верховна Рада зупиниться на конструктиві, лише внесення змін до податкового кодексу, ми побачимо можливість отримання більше коштів до міського бюджету, то можна буде розраховувати на збільшення на питання землеустрою і житлово-комунальну сферу і соціальні потреби бюджету. Але поки що бюджет обережний.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами