Протягом 2020 року держлісгоспи Чернівецької області провели роботи з відтворення лісових ландшафтів на загальній площі 1442 га. Про це повідомляє ІА АСС з посиланням на пресслужбу ЧОУЛМГ.
Суцільні насадження висадили на площі 373 га, а лісовідновлення шляхом збереження природного поновлення проведено на території в 1068 га.
«У минулому році 74% лісу на Буковині було відтворено методом природного поновлення. Цей спосіб має переваги над штучним. В першу чергу, через підвищення значення фактору природного добору, бо, як правило, виживають більш біологічно стійкі особини, починаючи з насінини. При природному поновленні забезпечується рівномірне нерегулярне розміщення рослин на ділянці, характерне для природних лісів. За таких обставин дерева розвиваються одразу на місці, без «шокової терапії» під час пересадки сіянців чи саджанців», - розповів начальник Чернівецького обласного управління лісового і мисливського господарства Василь Гончар.
Торік весняна лісокультурна кампанія почалася рано, через теплу зиму та брак вологи.
Наші новини є у Facebook
Найбільшу частину площ лісовідновлення становить ялиця біла - 475 га, бук лісовий – 387 га та ялина європейська – 324 га. При правильному підході ці насадження виростуть у молоді ліси. Робота щодо відновлення лісу - копітка і довготривала. Її результат на конкретній ділянці стає помітним лише через кілька років.
Буковинські лісівники посіяли насіння лісових порід дерев у розсадниках на площі 3,2 га.
Нагадаємо, що лісівники Путильщини виготовляють біопаливо з відходів.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами