У Чернівцях на вулиці Руській з середини травня триває ямковий ремонт. Фірма, яка виграла тендер, виконала лише підготовчі роботи. Підрядники викопали ями і встановили знаки об`їзду. Продовжувати ремонт наразі не можуть через затяжні дощі, повідомляє ІА АСС.
«Ми просили підрядника дивитися на прогноз погоди. Він підготував ями, думав, що вистигне до дощів, але не встиг. Тепер потрібно чекати сухої погоди. Висушити ями, обробити їх і лише тоді заасфальтувати», - розповів ІА АСС Олег Пилип'як, заступник директора департаменту ЖКГ Чернівецької міської ради.
Однак водії вже неабияк обурюються. Мовляв, ями створюють аварійні ситуації на дорогах, а під час дощів, коли дорогу заливає водою, їх узагалі важко помітити.
Чи може водій, котрий потрапив у таку заглибину, отримати компенсацію, журналісти Інформаційного агентства АСС поцікавилися у Віктора Явіца, адвоката, який співпрацює з системою Безоплатної правової допомоги.
За словами юриста, закон України «Про дорожній рух» передбачає, що водій має право на безпечні умови дорожнього руху.
«Перш за все, якщо автомобіль потрапив у яму, потрібно зупинитися, ввімкнути аварійку, виставити аварійний знак. Тоді це вважатиметься дорожньо-транспортною пригодою. Бажано також знайти свідків події та викликати патрульних поліцейських. Поки чекаєте на правоохоронців, зафіксуйте на фото та відео пошкодження вашого автомобіля та стан дорожнього покриття. Коли приїде поліція, водієві потрібно наполягати на складанні акту обстеження дорожньої ділянки, де вказують про наявний стан покриття та стан автомобіля», - пояснює адвокат Віктор Явіц.
Отримуйте новини в Telegram
Є випадки, коли патрульні складають протокол за статтею 140 Кодексу про адміністративні правопорушення «Порушення правил, норм і стандартів при утриманні автомобільних доріг і вулиць». Якщо ж патрульні відмовляються скласти такий протокол, слід наполягати на складанні акту обстеження. Патрульні можуть скласти і протокол, і акт обстеження.
«Щоб отримати компенсацію від дорожніх служб, дуже важливо зібрати докази того, що внаслідок їхньої неналежної роботи сталася ДТП. Тому дуже важливо, щоб поліцейські склали необхідні протоколи та акти. Також зверніть увагу на те, чи є знак, який попереджає про дорожні роботи чи аварійну ділянку дороги. Якщо такого знаку немає – це допоможе в подальшому стягнути шкоду».
За словами адвоката, далі є два варіанти розгортання подій. У випадку, якщо патрульні склали протокол за статтею 140, правоохоронці мають передати його до суду. Суд розгляне протокол і за наявності вини дорожньої служби накладе штраф на її керівника. Цей штраф є підставою для того, щоб водій, який потрапив у ДТП, звертався до суду за відшкодуванням завданої матеріальної шкоди.
Якщо ж поліція склала не протокол, а акт обстеження дорожньої ділянки, водієві треба визначити вартість завданих збитків.
«У нас є експертні установи, оцінювачі, які вираховують збитки. З відповідним позовом водій тоді звертається до суду, або, якщо авто застраховане, до страхової компанії».
Підтримайте якісну журналістику!
Інформаційне агентство АСС - це незалежна медійна платформа, яка працює об`єктивно, оперативно та точно. Вже 5 років ми подаємо нашим читачам лише якісні та перевірені новини. Втім, через кризу та карантин, наші рекламні доходи відчутно зменшились! Відтепер ви можете допомогти нам не лише лайком чи репостом, а й донатом.
Кожен донат - ваша підтримка нашої роботи!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами