За один місяць в Україні з'являться майже 14 тисяч нових військовослужбовців.
В Україні людей віком від 20 до 27 років з 1 жовтня будуть закликати на строкову службу в армію. Кампанія триватиме до 30 листопада, за цей час десятки тисяч юнаків по всій країні отримають повістки у військкомати, а понад 13 тисяч осіб стануть військовослужбовцями, повідомляє Сегодня.ua.
Кабмін назвав кількість призовників
За законодавством на службу призиваються юнаки віком від 20 до 27 років. Ті, кому виповнилося 18-19 років, також можуть піти служити в армію, але на добровільній основі.
Читайте ще: Стало відомо, скільки осіб призовуть на строкову службу у жовтні-листопаді цього року
До військових формувань наберуть 13,9 тисяч осіб: 7,9 тисяч – в ЗСУ, 5 тисяч – в гвардію, 1 тисячу осіб – в спеціальну службу транспорту. "Це рішення Кабінету Міністрів забезпечить своєчасне виконання заходів, пов'язаних з підготовкою та проведенням призову громадян України на строкову військову службу в жовтні – листопаді 2016, а також визначить обсяги видатків для проведення призову", – йдеться на сайті уряду.
Солдати служать в армії 18 місяців, молоді люди з вищою освітою – 12 місяців. До слова, цього року Рада змінила правила призову на службу в армію. Так, з лютого цього року президент своїм указом може сам визначати терміни призову на строкову службу. Як говориться в пояснювальній записці до документа, це дозволить "адекватно реагувати на військово-політичні виклики".
До слова, як то кажуть в концепції розвитку сектора безпеки і оборони, до кінця 2017 в Україні планується переглянути термін проходження строкової військової служби та призовного віку.
Хто має право на відстрочення від служби:
Хто може отримати звільнення від призову в армію:
Вам буде цікаво: На сьогодні потреби в оголошені чергової хвилі часткової мобілізації немає
Як будуть шукати призовників і що загрожує за ухилення
За ухилення від призову на строкову службу (ст. 335 ККУ) загрожує обмеження волі на строк до трьох років. Як зазначає юрист Юрій Зюгманд, на ділі ухильниками "світить" умовний термін. При цьому адвокат зазначає, по закінченню умовного терміну судимість знімається.
Якщо ж військовозобов'язаний не з'явився за повісткою до військкомату, не повідомила в комісаріат про зміну місця проживання, йому загрожує штраф у розмірі 85-119 гривень. За повторне порушення – від 170 гривень до 255 гривень.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами