Тетяна Негадайлова, керівниця Чернівецького обласного центру з гідрометеорології, зазначила в коментарі МА АСС, що стан річок на Буковині зараз, зокрема й Дністровського водосховища, не найкращий:
«У листопаді 2022 року в нас йшли аварійні скиди на Дністровському водосховищі, але вони тривали до середини грудня, і тоді ГЕС узялася до наповнення. До кінця зими вони фактично прийшли до нормального співвідношення наповнення водосховища. Такий стан був і на початок 2023 року.
Проте станом на зараз, березень 2025 року, водосховище не в найкращому стані. Це пояснюється тим, що у нас значний недобір опадів. З жовтня у нас кількість опадів становить всього лише половину від норми, яка в зимові місяці й так низька».
Так, середньомісячна кількість опадів - лише 30-40 міліметрів. Особливо маловодними були січень та лютий. У березні ж синоптики Українського гідрометцентру прогнозують, що кількість опадів буде близькою до норми, проте це суттєво не вплине на ситуацію.
Медіа агентство АСС є в Instagram
«Ми зараз, скажемо так, через погодні умови маємо недобір води до Дністровського водосховища. За довгостроковим прогнозом, очікуваний приплив води до водосховища за березень-квітень, тобто весняний повеневий період, очікується в межах 1600 мільйонів метрів кубічних, що становить близько 60% норми. Він ще нижчий, ніж був фактичний об'єм припливу торік. Низька водність річок спостерігається по всій області, це стосується і Прута, і Сірету зокрема», - каже Тетяна Негадайлова.
За словами фахівчині, хоч ситуація і складна, проте не є критичною. Негатив полягає в тому, що низька водність не дає промити річища на водоймах.
«Останні роки така мала кількість опадів для нас стає нормою. В області давно не спостерігалося значних паводків», - зазначила керівниця Чернівецького обласного центру з гідрометеорології.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами