У ході наради з головами районних державних адміністрацій та очільниками об'єднаних територіальних громадам, яку провів сьогодні голова облдержадміністрації Олександр Фищук, порушувалися питання перебігу основних реформ, які впроваджуються сьогодні в Україні, зокрема, у медичній галузі.
Директор Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Оксана Андрієць поінформувала, що в області функціонує 14 центрів первинної медико-санітарної допомоги в сільських адміністративних районах, 186 амбулаторій загальної практики - сімейної медицини та 206 фельдшерсько-акушерських пунктів, а також у м. Чернівці - 2 центри первинної медико-санітарної допомоги та 5 амбулаторій загальної практики - сімейної медицини.
«Розпорядженням обласної державної адміністрації на Буковині створено Медичну раду реформ. Після детального вивчення та обговорення проекту Перспективного плану спроможної мережі надання первинної медичної допомоги в області, Медичною радою реформ було одноголосно схвалено Перспективний план», - зазначила Оксана Андрієць.
Повідомлено, що відповідно до сформованого Перспективного плану спроможної мережі надання первинної медичної допомоги в Чернівецькій області передбачено створити:
- 15 центрів первинної медико-санітарної допомоги (обслуговують від 15 тис. нас.);
- 89 амбулаторій групової практики (обслуговують від 3 тис. нас.);
- 81 амбулаторію монопрактики (обслуговують близько 2 тис. нас.);
- 223 пункти здоров’я (обслуговують близько 750 осіб).
Читати ще Впливовий АССпект: Коли обраний лікар – безсилий?.. Юридичні нюанси медреформи
«13 квітня 2018 року в Міністерстві охорони здоров’я України було розглянуто проект Плану спроможних мереж надання первинної медичної допомоги в Чернівецькій області. За результатами розгляду проект Плану спроможної мережі надання первинної медичної допомоги в Чернівецькій області погоджено, - повідомила посадовець. - Кошти на модернізацію закладів охорони здоров’я передбачено за рахунок субвенції з державного бюджету місцевому бюджету на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості у сумі 157 837 тисяч гривень».
Щодо проходження підписної кампанії, то Чернівецька область в Україні займає 3 рейтингове місце по кількості підписаних декларацій. 609 лікарів зареєструвалися в електронній системі охорони здоров'я,кількість закладів підключених до електронної системи охорони здоров’я становить 35, кількість пацієнтів, які уклали з лікарем декларації від початку кампанії - 216987 осіб. Близько 19 закладів охорони здоров’я обрали медичну інформаційну систему (МІС), яка працює в тестовому режимі. П’ять центрів первинної медико–санітарної допомоги реорганізувалися в комунальні некомерційні підприємства.
У підсумку Олександр Фищук наголосив, що успіх медичної реформи залежить від її втілення на місцях.
«Вперше за багато років трансформується система охорони здоров’я нашої країни, де лікар матиме гідну оплату і умови праці, а пацієнт – якісні послуги. Буковина впевнено крокує етапами реформування. Зокрема, на сьогодні вже понад 216 тисяч жителів області підписали декларації з лікарями. За цим показником Чернівецька область знаходиться у трійці лідерів серед областей, - зазначив Олександр Фищук. - На даному етапі впровадження медичної реформи велику роль для позитивних змін відіграють об'єднані територіальні громади, адже вони зацікавлені у наданні своїм жителям якісних медичних послуг».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами