В програмі "Суть Речей" Валерій Романюк, голова ГО «Майбутнє Буковини», власник автомобілю з іноземною реєстрацією, Петро Бойко, учасник ГО «Майбутнє Буковини», і Сергій Мрачковський, керівник страхової компанії намагалися розібратися в новому законопроекті щодо автомобілів з іноземною реєстрацією.
Сергій Мрачковський: Я підтримую в дечомусь хлопців, вони все так гарно розказують, але є такий нюанс, коли люди не беруть на себе авто, а беруть на підприємство. Цей «лєвандос» заїжджає в Україну, немає ні власника, нікого. Він їздить не зрозуміло як, не зрозуміло, де прийнятий, на яку фірму і як він працює. І виникає багато питань. По-перше, коли в’їжджає автомобіль української реєстрації, спрацьовує право автоцивілки. Для того, щоб виплатити гроші третій особі, треба мати право власності. Якщо немає, то страхова компанія не може цього зробити. Такі власники, як Валерій, то вони мають свої страховки, зелена карта, вона працює в Україні, відмічена Україна, вона працює, транспортне бюро України за них виплачує. Да, це довше, ніж по автоцивілці, але виплачує. Але є нюанси, коли люди заїжджають без страховок. Добре, як вони розуміють, приходять до нас і беруть страховку. Але є такі, яким плювати. Є аварії, де люди тікають з автомобілів і їх не найти, ні власника, нікого. Ці всі нюанси треба однозначно врегулювати. Ми можемо гарно розповідати, як це все добре, але є моменти, які треба відкинути. Плюс до того, чому так себе ведуть водії цих авто? Він безкарний, йому нічого не буде ні за що. Звісно, він веде себе так, як він хоче. Це ненормально. По-друге, кажете, що ми хочемо їздити на гарному автомобілі. Я також маю право купити яхту, в мене це право ніхто не забирає, але вибачте, треба зразу говорити про те, що ми бачимо, коли ви їхали всі колоною, то їхали машини Х5, Q7, мерседеси, всі високого класу автомобілі. Не всі можуть собі їх дозволити. Вони дешевші, ніж в Чернівцях, але не півтора тисячі доларів вони коштують. Але ще є, що люди купляють «корчі» по 300 євро, вони не проходять ні ТЕО, ну, «тєлєги», літня резина зимою, це все небезпечно. Є кучу аварії з машинами з іноземною реєстрацією. Скажуть мені опоненти, що пополам аварії. Так, пополам, але таких машин в 10 разів більше з українською реєстрацією. Якщо брати за коефіцієнтом, то набагато більше аварій з водіями на машинах з іноземними номерами, але здається, що люди, які купляють автомобілі незаконним шляхом, вони себе почувають безкарними і роблять все, що хочуть. Все це треба врегулювати.
Людмила Григорчук: А щодо кількості авто, не стане автомобілів надто багато?
Вам буде цікаво: 6 тисяч гривень в рік за авто з іноземною реєстрацією. Активісти розповіли про свої умови
Сергій Мрачковський: По-перше, люди, які зможуть купляти дешевші автомобілі, то вони викинуть старі свої. Поміняють. Але знову ж таки потрібно контролювати, щоб він пройшов ТЕО. По-третє, є такі нюанси, якщо людина не може купити автомобіль і збирає тисячу доларів 10 років, то за які гроші вона має її обслуговувати. Та БМВ, до прикладу, вона потребує догляду, за нею треба слідкувати і це коштує не 20 гривень. Будуть економити на літній резині, це також треба контролювати. Я розумію, що і зараз воно є, але коли кількість машин буде в десятки разів більше, то це буде хаос. Все треба буде регулювати.
Валерій Романюк: Аварії у нас стаються і через аварійний стан доріг. І всі ці люди отримали посвідчення водія в Україні. Вони купують посвідчення водія в Україні
Сергій Мрачковський: А вік тих, хто потрапляє в аварії ви бачили? 20-22 роки
Валерій Романюк: Так не давати їм посвідчення. А Q7 коштує 7 тисяч за кордоном, хто купує погану машину, також не добре. Людям все одно не вгодиш
Людмила Григорчук: Всі ці питання врегульовані у законопроекті, про які говорив пан Сергій?
Валерій Романюк: Так. Людина буде зобов’язана зробити поліс автоцивілку в нас в Україні. Номера отримає українські, паспорт технічний також український, щоб нести відповідальність в Україні. Ми саме тому й хотіли все зробити законно. В нас 90% їздять законно, а через тих 10% всі страдають.
.
Читати ще: В Україні створять державний дорожній фонд. Депутати підтримали таку ідею
Петро Бойко: Хочу добавити, що ми хочемо врегулювати нормально, бо коли людина буде заїжджати на митницю і буде знати, що саме він несе відповідальність за машину. А то тепер заїжджає якийсь Попеску, що прописаний в Бухаресті. Ми тепер пропонуємо створити базу, щоб можна було звернутися за даними, якщо трапилася аварія. Там буде людина, яка несе відповідальність за все. А якщо вона передала комусь кермо, то вже хай несе відповідальність.
Людмила Григорчук: Які ризики цього закону?
Валерій Романюк: Більшість депутатів нас підтримують. По закону нерезидент, громадянин іншої держави, згідно конвенції заїжджає на тимчасове ввезення до 1 року. Була така стаття 469 митного кодексу, згідно якого був штраф 8500, що ми українці, їздили і брали авто у іноземців. Є тлумачення конституційного суду, що не мають права надавати штраф 8500. Тому така проблема.
Сергій Мрачковський: Це так як з подвійним громадянством. В Україні немає закону, який за це штрафує, що несе відповідальність, що ти маєш подвійне громадянство.
Валерій Романюк: Про громадянство, дозволяється обрати собі інше громадянство, яке хочеш.
Петро Бойко: Ми боремося для того, щоб все легалізувати і таким чином підтолкнути наших депутатів думати про народ і зробити нормальне розмитнення для всіх нормальних людей, щоб ми їздили на нормальному авто і платити нормальну розтаможку.
Людмила Григорчук: То ви називаєте пана Сергія ненормальною людиною, бо він був чесний, не знав цих можливостей і збирав гроші, брав кредит?
Петро Бойко: От того я кажу, щоб всі мали можливість їхати на нормальному авто.
Сергій Мрачковський: Але є інші люди, які хочуть по другому зробити. Щоб і ви, і ми виглядали «лохами». Мотивують тим, що вони бідні, але вони не розуміють, що вони викликають поліцію, яка їм помагає, якщо вони хворіють, то вони звертаються в лікарню. У них є дід і баба. Які отримують пенсію. А ці гроші беруться з податків. Треба платити.
Валерій Романюк: Ми якраз і хочемо сплачувати податки.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами