«Як не з дощем, то з снігом» - так лаконічно характеризували другий місяць осені наші пращури. Адже у жовтні дерева вже починають швидко скидати свої жовто-багряні шати.
У дохристиянські часи існувала ще одна назва другого місяця осені - «весільник». Адже за українською обрядовістю саме від Покрови, 14 жовтня, вже дозволялося справляти весілля. Чому саме з Покрови? Тому, що все життя давніх українців підлягало чіткій регламентації. Турбота про врожай, що починалася навесні, продовжувалася влітку і закінчувалася у вересні. Лише у жовтні, коли врожай вже зібрано, а ниву засіяно озиминою, селянин нарешті міг собі дозволити відпочити та влаштувати особисте життя.
Читайте ще: Сніг буде уже в листопаді: прогноз від народного синоптика
4 жовтня у народі вшановували Кіндрата. А про тих, хто доживши до 4 жовтня, ще легковажив із підготовкою до зими говорили: “Пустий господар по Кіндраті не має ще кожуха в хаті". Також підмічали: якщо цього дня дув різкий північно-західний вітер, очікували холодної і сніжної зими.
Існувала ще одна прикмета: погода цього дня мала не змінюватись ще 4 тижні.
За церковним календарем 4 жовтня відзначають віднайдення мощей святого Димитрія, вшановують апостола Кіндрата, преподобного Даниїла, преподобного Йосипа, мучеників Іпатія і Андрія, святителів Ісаакія і Мелетія, мучеників Овсія і Пріска.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами