Під тимчасову заборону потрапили ліки, які призначалися при бронхіальній астмі, обструктивному бронхіті. Також для лікування симптомів органів дихання, пише 24tv.
• АМІСПІРОН ІС, таблетки пролонгованої дії, вкриті плівковою оболонкою, по 0,08 г по 10 таблеток у блістері, по 1 або по 2 блістери у пачці з картону всіх серій. Виробник – ТДВ "ІНТЕРХІМ", Україна
• БРОНХОМАКС, сироп, 10 мг/5 мл по 100 мл у флаконах № 1, по 200 мл у флаконах № 1 всіх серій. Вирнобник – ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", Україна; ТОВ "Харківське фармацевтичне підприємство "Здоров'я народу", Україна, Україна.
• БРОНХОМАКС, таблетки, вкриті оболонкою, з модифікованим вивільненням по 80 мг, по 10 таблеток у блістері; по 2 або 3 блістери у коробці з картону всіх серій. Виробником препарату є ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", Україна; ТОВ"ФАРМЕКС ГРУП", Україна.
• ІНСПІРОН, сироп, 2 мг/мл та 4 мг/мл, по 150 мл у флаконах № 1 в пачці всіх серій. Виробником є ПАТ "Галичфарм", Україна, м. Львів.
• ІНСПІРОН, таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 80 мг, по 10 таблеток у блістері, 3 блістери в пачці всіх серій. Виробником є ПАТ "Київмедпрепарат", Україна.
• СІНУСПАЛ, сироп, 200 мг/100 мл, по 100 мл у флаконі, по 1 флакону у пачку разом з дозувальною ложкою всіх серій. Виробник – ПАТ "Фармак", Україна.
• ФЕНСПІРИДУ ГІДРОХЛОРИД, порошок (субстанція) у пакетах подвійних з плівки поліетиленової для виробництва нестерильних лікарських форм всіх серій. Виробник –Ерріджіере С.П.А., Італія.
• ФОСІДАЛ, сироп, 2 мг/мл по 150 мл у флаконі; по 1 флакону з мірною ложкою в коробці всіх серій. Виробником ліків є МЕДАНА ФАРМА Акціонерне Товариство, Польща.
В Україні продається цілий ряд препаратів на основі фенспірида гідрохлориду, - речовини, здатної викликати смертельно небезпечні порушення серцевої діяльності, пише uaportal.
дослідження про небезпеку препаратів для життя проводилися у Франції, де вже було заборонено подальше виробництво і вже вилучаються останні запаси зі складів.
Тепер аналогічні заходи було прийнято на території Білорусі і Росії. В Україні було подано відповідний запит до Міністерства охорони здоров'я, але про результати його розгляду поки не інформувалося.
У той же час, фенспірид широко використовувався в Україні та Європі для лікування захворювань дихальних шляхів, він ефективний для розширення легенів і входить до складу десятків різних сиропів і таблеток, що реалізуються за доступними цінами по всьому світу.
Основними препаратами в Україні є "Ереспал" і "Інспірон". Крім серйозних проблем з серцем фенспірид може викликати такі побічні ефекти як сонливість і втому, болі в шлунку і нудоту, проблеми зі шкірою.
Читати ще: В Україні заборонили лікарський препарат від респіраторних проявів кору та грипу.