Президент Петро Порошенко підписав закон “Про валюту”, ухвалений парламентом 21 червня.
Як новий Закон може вплинути на валютний ринок України. Інформаційне агентство АСС звернулось за коментарем до викладача кафедри фінансів та кредиту економічного факультету ЧНУ Євгена Ткача.
Як каже експерт, в першу чергу такий Закон був украй необхідний тому, що до сьогоднішнього дня основним нормативно-правовим актом, що регулював валютні відносини в Україні був декрет Кабміну ще від 1993року.
Друге найважливіше те, що цей закон лібералізує валютно-правові відносини, що повинне призвести до конкурентних умов на валютному ринку. А це у свою чергу мало б протидіяти різким коливанням валютного курсу, які були в нас досі.
Читати ще: В Нацбанку розповіли, на скільки знецінилася гривня за всю свою історію
«Коли, валютний курс фіксований, чи надмірно зарегульований - це може призвести до негативних тенденцій. Наприклад, обмежує можливості здійснення зовнішньо-економічної діяльності та руху іноземних інвестицій. Світове співтовариство, країни із розвинутою економікою вже давно перейшли на режим «плаваючого» валютного курсу. Так, валютні коливання при цьому реальні, але вони контрольовані , у межах 5-7 відсотків протягом року. І зараз ми валютне законодавство привели до міжнародних норм: комерційним банкам не потрібно буде отримувати додаткові дозволи на проведення валютних операцій, а бізнесу буде простіше проводити операції із валютними цінностями. Зменшується валютний контроль. Ринок більше регулюватиме сам ці процеси. Надмірного адміністративного тягара вже не буде», - каже Євген Ткач.
У загальному більшість експертів позитивно оцінюють цей закон, він повинен призвести до кращої ситуації на ринку валютних відносин.
Як повідомляє Укрінформ, Верховна Рада 21 червня ухвалила запропонований Президентом закон “Про валюту”, що забезпечить перехід України до нової моделі валютного регулювання, яка впроваджує принцип “дозволено все, що прямо не заборонено законом”.
Документ передбачає, що валютні обмеження будуть скасовані поступово та за наявності сприятливих макроекономічних умов. Водночас, Закон дає Національному банку “зелене світло” для більш швидкої лібералізації валютного регулювання. Найбільш болісні обмеження, наприклад щодо інвестування за кордон та зовнішньоекономічних операцій, будуть скасовані одразу після набуття законом чинності.
У законі передбачено, що за наявності ознак нестійкого фінансового стану банківської системи, погіршення стану платіжного балансу України та інших кризових явищ, що загрожуватимуть фінансовій стабільності, правління Національного банку зможе приймати рішення про первинне запровадження заходів захисту. Ці обмеження будуть мати тимчасовий характер - до шести місяців.
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через сім місяців перехідного періоду з дня набрання ним чинності.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами