«Малята-лисенята» - п’єса польської драматургині Юлії Голевінської. У Чернівецькому академічному обласному театрі ляльок прем’єра відбудеться 26 травня.
Вистава про сімейні стосунки між батьками та дітьми лисами. Мама - заручниця домашнього господарства: готує, прибирає, за дітьми доглядає. Татові не подобається, що вона сидить дома, не працює: «Навіть бігуді не накрутила». Після сварки, мама вирішила відкрити власний бізнес, а тата лишити на господарстві з дітьми. Що з цього вийде, можна побачити у театрі.
Журналісти Інформаційного агентства АСС поспілкувалися з учасниками постановки та дізналися про залаштунки вистави.
«П’єса зацікавила тим, що вона надто актуальна у нашому суспільстві. Вистава про егоїзм, про байдужість. Кожен персонаж з п’єси прагне уваги до себе. І тільки під кінець у силу сумних обставин вони вирішують об’єднатися. Вистава вчить, що треба приділяти увагу іншим, тоді сім’я стає міцною», - розповіла головна режисерка-постановниця вистави Наталія Марків.
Композиторці цієї п’єси всього 17 років. Анастасія Рошка навчається на 3 курсі, але розповідає, що від роботи отримувала насолоду.
«Я написала дев’ять основних композицій. В театральному мистецтві для мене це дебют. Для початку я прочитала п’єсу, узгодила все з режисером, познайомилась з акторами, дізналася особливості їх голосу та почала писати музику. За допомогою музики до діток можна донести ту чи іншу історію. Перед тим як нести композицію в театр я давала прослухувати своїй молодшій сестрі, а вона вже критикувала та давала поради», - розповіла Анастасія.
Читати ще: Краса, мода та екстрим: у Чернівцях проведуть масштабні фестивалі.
В Україні тільки Чернівецький академічний театр ляльок ставить п’єсу Юлії Голевінської, не дивлячись не те, що вона відома у світі, зазначив актор, завідувач літературно-драматургічної частини Чернівецького театру ляльок Антон Благій.
«В Україні це вперше. Жоден театр ще не брав дозвіл у Юлії. Ми з нею спілкуємося, вона писала нам рекомендації щодо постановки. Приємно, що саме ми відкрили її нашій країні. Ми переклали та адаптували під нашу аудиторію, не дивлячись не те, що у п’єсі багато польських жартів. Юлія Голевінська відома по всьому світу. Її п’єси ставляться не лише в Польщі, а в Англії, Іспанії, Німеччині тощо», - розповів Антон Благій.
Також він зазначає, що для діток п’єса буде цікавою, тому що у ній показується вирішення сімейних проблем.
«Ми хочемо донести до аудиторії, що важливо допомагати один одному. Якщо почати з сімейної взаємопідтримки можна багато чого змінити у світі», - запевнив Антон Благій.
Театр ляльок – це збільшувальне скло, розповідає актор. Театр показує певну проблему у збільшувальному вигляді. Він каже, що ніякі кінотеатри, ніякі аніматори не зможуть показати такими виражальними засобами: світлом, звуком, лялькою.
Нагадаємо, Чернівецький театр ляльок пропонує визначити, хто ви з персонажів театру.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами