У червні 2018 року співробітники Управління захисту економіки в Чернівецькій області спільно з військовою прокуратурою Західного регіону України затримали "на гарячому" під час отримання 20 тисяч гривень неправомірної вигоди заступника начальника Чернівецького прикордонного загону.
Тоді правоохоронці розповідали, що затриманий полковник організував злочинну схему особистого збагачення під час проведення процедури публічних закупівель спорядження для прикордонного загону. За укладання договорів на поставку амуніції від суб’єктів господарської діяльності прикордонник зажадав неправомірну винагороду у сумі 20 тисяч гривень.
Одразу після затримання, військового помістили до слідчого ізолятора та призначили заставу 140 тисяч гривень, які він сплатив. На його автомобіль марки «SKODA OCTAVIA A7» наклали арешт. А під час обшуків вилучили близько 19 тисяч гривень, понад 300 доларів та три телефони.
Досудове розслідування кримінального провадження, розпочали за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 (прийняття, пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.
Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 5-ти до 10-ти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років, з конфіскацією майна.
Читайте також: На Буковині чиновників звинувачують у крадіжці 4,5 млн. грн. з ремонту доріг (ФОТО).
Проте уже в опублікованому вироку з Єдиного державного реєстру судових рішень вказано, що затриманого прикордонника обвинувачують у шахрайстві.
Зокрема, Першотравневий районний суд встановив, що обвинувачений заступник начальника Чернівецького прикордонного загону вирішив обманути фізичну особу-підприємця та отримати від нього 20 тисяч гривень. Як голова тендерного комітету Чернівецького прикордонного загону обвинувачений знав, що цей підприємець визнаний переможцем допорогової закупівлі військових тактичних рюкзаків і що вже укладений договір про закупівлю рюкзаків за бюджетні кошти у цього підприємця на загальну суму майже 200 тисяч гривень. Проте обвинувачений прикордонник отримав 20 тисяч гривень від представника фізичної особи-підприємця за ніби-то вирішення питання закупівлі та укладення договору з прикордонним загоном.
Обвинувачений визнав себе винним у шахрайстві та уклав угоду з прокурором військової прокуратури. Від потерпілої підприємниці надійшла заява про відсутність будь-яких претензій до обвинуваченого.
Суд визнав обвинуваченого заступника керівника Чернівецького загону винним, затвердив укладену угоду та призначив покарання 850 гривень штрафу.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами