Через карантин та епідемію коронавірусу охочих відвідати Чернівецький центр служби крові істотно поменшало. Медики припускають: люди бояться у цей період покидати домівки та йти в центр.
"Карантин вдарив і по нашій службі крові. Різко зменшилась кількість донорів, певне, бояться. Зазвичай, ми робили запаси на 2-3 тижні, мали по 100 гемаконів (контейнерів на 450 мл) кожної групи. А тепер більше ніж 25-30 гемаконів по кожній групі ми не можемо досягнути", - коментує в. о. гендиреткорка Чернівецького обласного центру служби крові Анжеліка Каланча.
Доводиться тепер брати кров і ледь не відразу видавати. Наступного дня знову телефонують донорам і запрошують до себе.
"Сьогодні я уже 80 раз здаю. Це корисно для здоров`я, моя плазма може комусь врятувати життя, - розповідає донорка Марія Георгіївна. - Мене мотивує те, що колись я теж потребувала донорської крові, а тепер можу комусь зробити добро у відповідь".
Читати: Думка дня: Лікар про донорство під час епідемії коронавірусу
Фахівці зазначають, що донорство сприяє омолодженню організму, такі люди живуть на 5 років довше середньостатистичної особи і навіть рідше хворіють та легше переносять крововтрату при ДТП.
"Найкращою підготовкою для донації буде гарно виспатись, відпочити, не вживати алкоголь, антибіотики. Існує міф, що кров слід здавати натщесерце. Це неправда, не можна бути голодним, знесиленим, після фізичних навантажень. Не так, що сходив у гори, пішов на Говерлу, і прийшов кров здавати. Також не можна перед кроводачею вживати молочні продукти", - розказує лікарка-терапевт Наталя Байдак.
Відомо, що повне відновлення складу крові відбувається через місяць.
"Я з 1989 року ходжу сюди і здаю кров. Маю статус Почесний донор. 40 разів уже тут був. 20 літрів. У мене така натура, що хочу, аби людина вижила і не померла, та й зрештою, сам себе я почуваю дуже бадьоро після донорства", - говорить чернівчанин Микола Миколайович.
Керівництво центру крові також просить служби таксі підтримати їх та довозити донорів з Роші та Садгори. Через відсутність громадського транспорту їм добиратись вкрай важко.
Від редакції:
Підтримайте якісну журналістику!
Інформаційне агентство АСС - це незалежна медійна платформа, яка працює об`єктивно, оперативно та точно. Вже 5 років ми подаємо нашим читачам лише якісні та перевірені новини. Втім, через кризу та карантин, наші рекламні доходи відчутно зменшились! Відтепер ви можете допомогти нам не лише лайком чи репостом, а й донатом.
Кожен донат - ваша підтримка нашої роботи!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами