Восени через організацію проведення в Україні виборів до місцевих органів влади можуть бути скоригованими терміни канікул у закладах освіти. Читайте також Через місцеві вибори школярів можуть відправити на додаткові канікули Про це заявив член Центральної виборчої комісії Сергій Постівий, пише ІА АСС з посиланням на УНІАН.
Він зазначив, що в Україні близько 12 тис. дільничних виборчих комісій розміщаються в закладах освіти, де під час карантинних обмежень заборонено перебування сторонніх людей.
«Є пропозиція про те, щоб перенести період канікул саме на день голосування, щоб навчальний процес не збігався з виборчим процесом», - сказав Постівий.
Також він повідомив, що вивчається питання щодо перетину кордону міжнародними спостерігачами, яке також потрібно врегулювати.
Читайте також: Жодна виборча дільниця на Буковині не є інклюзивною, - ОПОРА
За словами члена ЦВК, проєктом змін до постанови № 641, яка регулює порядок карантинних заходів, передбачено певні профілактичні заходи, що мають вживатися на виборчих дільницях під час епідемії COVID-19.
Зокрема:
- виборцям не рекомендуватиметься відвідувати дільниці для голосування з дітьми;
- виборці мають бути обов'язково в засобах індивідуального захисту;
- біля входів та виходів мають бути наявні спиртовмісні засоби дезінфекції.
«Передбачається також регулярна процедура дезінфекції – генеральної і поточної», - додав він.
Окремо Постівий акцентував, що не допускається протирання скриньок для голосування з нанесенням спиртовмісних речовин безпосередньо на скриньку.
«Витирання має бути проведено антисептичними серветками без потрапляння таких до скриньки для голосування», - наголосив він.
Крім того, Постівий зазначив, що не можна перешкоджати реалізації виборчих прав громадян.
«Навіть виборець, який прийшов з підвищеною температурою чи іншими ознаками гострого респіраторного захворювання, має реалізувати своє право голосу», - сказав він. Тож ЦВК пропонує, щоб «в приміщенні для голосування одну кабіну для голосування і одну скриньку відокремити від інших, і в таких випадках по окремому маршруту забезпечити участь в голосуванні цього виборця, мінімізувавши його контакти з іншими учасниками».
Отримуйте новини в Telegram
Член ЦВК зазначає, що за рекомендаціями Міністерства охорони здоров'я до столу видачі бюлетенів має підходити не більше трьох осіб, щоб не створювати натовпу в приміщенні і забезпечити дистанціювання.
Постівий повідомив, що в разі голосування за місцем проживання передбачається використання захисних екранів або безпосередньо засобів індивідуального захисту підвищеного ступеня. В закладах охорони здоров'я, крім загальних процедур, що передбачені Виборчим кодексом, також рекомендується дотримання внутрішніх протоколів.
«Всі ці питання будуть врегульовані постановою Кабінету міністрів і можуть бути певні коригування. Над цим документом працює і ЦВК, і Міністерство юстиції, а профільним є Міністерство охорони здоров'я», - додав Постівий. За його словами, уряд має прийняти остаточне рішення і щодо фінансування всіх цих заходів безпеки під час виборчого процесу.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами