У Жовтневому парку в Чернівцях частина атракціонів досі не здана в експлуатацію. За кілька років простою, вони вже вийшли з ладу та становлять загрозу для відвідувачів, повідомляє ІА АСС.
«На земельній ділянці КП «Парк «Жовтневий» стоять старі аварійні атракціони, які належать до обладнання підвищеної небезпеки для життя відвідувачів і обслуговуючого персоналу. Вони не здані в експлуатацію та можуть становити загрозу життю та здоров'ю відвідувачів парку. Господар мав би отримати дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки. Проте, дозволів цих парку він не надав, і ми маємо всі підстави сумніватися в наявності таких дозволів у принципі», - ідеться в повідомленні Жовтневого парку у Фейсбуці.
З приводу цих небезпечних конструкцій дирекція парку зверталася до виконавчого комітету Чернівецької міської ради ще в березні. Проте, реакція і досі відсутня.
Читайте також: На Буковині планують розширити території трьох національних природних парків
Згідно з повідомленням парку, подібна ситуація в адміністрації парку вже виникала через облаштування пішохідного переходу на вулиці Воробкевича, поблизу скейтпарку.
21 липня на вулиці Воробкевича водійка легкового автомобіля збила двох 17-річних дівчат, які переходили дорогу навпроти скейтпарку. Лише після цього організували виїзну нараду комісії з організації та безпеки дорожнього руху та запропонували організувати в цьому місці пішохідний перехід. Після пропозиції створили проект рішення.
«Дуже прикро, що для усвідомлення необхідності переходу саме у цьому місці знадобилось 5 місяців і дві трагедії. Тому, шановні члени виконкому, дуже просимо вас — не чекайте нових трагедій, щоб починати наводити лад із цим обладнанням», - наголошується в повідомленні.
Як розповів ІА АСС директор парку «Жовтневий» Юрій Воронка, у парку функціонує приватна фірма, що назвалася «ТОВ «Парк «Жовтневий». Вони кілька років тому встановили на території атракціони. Проте, не ввели в експлуатацію і не отримали дозволу від управління Держпраці. І кілька років тому взимку у них вкрали електродвигуни.
За словами Юрія Воронки, це примудрилися зробити на атракціонах висотою в 5 метрів, з 200-кілограмовими двигунами, за наявності охорони. Трапилося це одразу на кількох атракціонах протягом одного дня.
«Відтоді вони не придатні до експлуатації протягом останніх 2 – 3 років. З кожним роком метал іржавіє, вони виходять з ладу. Відповідно, це обладнання несе загрозу для відпочивальників у парку. В разі, якщо щось трапиться, першим, хто нестиме відповідальність за це – дирекція парку «Жовтневий», - каже Юрій Воронка.
Кореспондент АСС зв’язався з представниками фірми, що встановила атракціони в парку. Нам повідомили, що наразі неробочі атракціони тоді не встигли здати в експлуатацію. Бо в лютому 2018 року з обладнання вкрали двигуни - зловмисник наразі відбуває покарання.
Натомість, та частина атракціонів, яка працює, проходить щорічні технічні огляди, з документами все гаразд.
«Надалі будемо їх замінювати. На нові, сучасніші. Ці вже своє віджили. Оновити атракціони плануємо вже наступного сезону. Неробочі демонтуємо та на їхні місця встановимо нові сучасні», - повідомили ІА АСС представники фірми.
У виконкомі кажуть, що створюватимуть робочу групу, яка вивчатиме незаконно встановлені конструкції в парку.
«Багато разів давали запит управлінню культури та безпосередньо парку, коли з’явився незаконно встановлений МАФ. Запитували, що вони зробили для того, щоби демонтувати його. Наразі юридичне управління знову готує запит до парку. Я тільки за те, щоби все незаконно встановлене демонтувати. Будемо створювати робочу групу щодо незаконно встановлених конструкцій на території парку», - каже секретар виконавчого комітету Чернівецької міської ради Антоніна Бабюк.
За словами начальниці управління культури міської ради Юлії Сафтенко, наразі директор парку у відпустці. Опісля він буде писати доповідну щодо стану парку. За словами очільниці міської культури, після карантину всі директори закладів культури звітують про стан своїх установ та підприємств.
«Ми проводимо моніторинг усіх закладів культури. Був карантин, вони простоювали. Наразі кожен директор закладу готує доповідну: який стан речей, що зроблено за цей період, що поремонтовано, які є проблеми. Так само писатиме доповідну і Юрій Воронка, але коли вийде з відпустки. Відтак, управління культури озвучить свою реакцію щодо цієї ситуації», - каже Юлія Сафтенко.
Водночас вона зазначає, що це питання в першу чергу необхідно вирішити з власниками атракціонів. Управління культури, і зокрема, парк «Жовтневий», за її словами, не такі багаті, щоби мати змогу реанімовувати не свої атракціони.
«Владі, якою б вона не була, треба на себе брати відповідальність і вирішувати – потрібна культура взагалі чи ні. Якщо так, то на цю сферу потрібно виділяти гроші не за залишковим принципом. А так, як це роблять у Львові, Івано-Франківську, багатьох інших містах України», - каже Юлія Сафтенко.
Своєю чергою, начальник юридичного управління Чернівецької міської ради Олександр Шиба розповів, що найповніші права щодо будь-яких конструкцій на території парку має директор парку або виконувач його обов’язків. Парк є землекористувачем, тому його керівник має повноваження відслідковувати цільове та належне використання земель.
«У разі незаконних дій третіх осіб на території парку це потрібно зафіксувати, оформити акти, встановити комісійними оглядами законність встановлення конструкцій, МАФів тощо і звертатися до Держгеокадастру та управління контролю за благоустроєм», - каже Олександр Шиба.
За словами очільника юруправління, міська рада має звернення. Надалі створюватимуть робочу групу. Але ефективніше – розв'язувати проблему в першу чергу власними силами.
«Він має досить повні права, аби розв'язувати цю проблему. Якщо підсилювати це ще публічністю, мовляв, «я повідомив про це керівництво міста» - тоді такі звернення потрібні. Все, що від нас буде потрібно, ми надамо. Але це буде переважно моральна підтримка. Все одно комісія зійдеться на тому, що повноваження припинити незаконні дії має саме парк «Жовтневий», як землекористувач», - резюмує Олександр Шиба.
Автор: Олександр ЮХИМЕЦЬ
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами