Влітку минулого року сесія Чернівецької обласної ради виділила кошти у сумі понад 970 тисяч гривень на капітальний ремонт та облаштування сучасної приточно-витяжної вентиляційної системи в одному з корпусів КМУ «Обласний клінічний протитуберкульозний диспансер».
Днями стан та якість проведеної реконструкції проінспектували заступник директора охорони здоров’я Чернівецької ОДА Юрій Лесюк та начальник відділу економіки, обліку та звітності управління організаційно-ресурсного забезпечення та юридичного супроводу Департаменту ОЗ Олександр Грегуцак. Разом з головним лікарем Спеціального територіального медичного об’єднання «Фтизіатрія» Іваном Гавришом, заступником головного лікаря з лікувальної роботи Аллою Теслюковою та представниками генерального підрядника вони оглянули об’єм зроблених робіт, ознайомились з роботою сучасної вентиляційної системи та обговорили особливості надання медичної допомоги хворим на мультирезистентні форми туберкульозу.
Як повідомив І. Гавриш, виділені обласною радою кошти були освоєні у 2016 році в повній мірі. Зокрема понад 250 тисяч гривень витратили на облаштування в корпусі сучасної приточно-витяжної вентиляційної системи.
– Особливість цієї вентиляційної системи в тому, що повітря подається з вулиці під тиском понад три тисячі кубометрів на годину. Попередньо воно фільтрується та прогрівається у зимовий період. Те, яке є у приміщеннях, – виводиться через систему фільтрації у навколишнє середовище. Постійний обмін та фільтрація робить повітря безпечним для медперсоналу та запобігає зараженню пацієнтів один від одного різними резистентними формами туберкульозу, а саме хворих цього профілю плануємо розмістити у відремонтованому корпусі. Резистентні форми хвороби найважче піддаються лікуванню, оскільки інфекційний збудник стає нечутливим до лікарських препаратів. Тому дуже важливим є здійснення адміністративного інфекційного контролю. Аналогічної вентиляційної системи, котра дозволяє робити це так ефективно, немає в жодному лікувально-профілактичному закладі області. В цілому по Україні нею оснащені тільки половина протитуберкульозних медустанов, – пояснює І. Гавриш.
Крім того, над корпусом звели новий дах, замінили вікна і двері та провели внутрішні оздоблювальні роботи. Відділення налічує 8 палат і поділене на інфіковану та так звану чисту зони, що зроблено з метою забезпечення того ж адміністративного інфекційного контролю.
– Для лікування резистентного туберкульозу важливою є ізоляція таких хворих і їх обов’язкове відмежування від пацієнтів, котрі мають чутливі форми. Тож під час проведення ремонтних робіт до корпусу зробили окремий вхід. Відтак недужі, у яких вже діагностований резистентний туберкульоз, не поступатимуть на лікування через загальний приймальний покій, – додає Іван Іванович.
Наразі тут завершують фарбування, котре працівники закладу здійснюють своїми силами, та умеблювання палат. Будівельники закінчують ремонт внутрішньої вбиральні, який зголосились провести безоплатно.
Під час візиту Ю. Лесюка та О. Грегуцака до облтубдиспансеру також було обговорено можливість проведення реконструкції фасаду майбутнього відділення для лікування хворих з мультирезистентним туберкульозом.
Читайте також: У Чернівецькому онкодиспансері тепер є два відділення за євростандартами (ВІДЕО)
Джерело та фото: ДОЗ Чернівецької облдержадміністрації.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами