Завтра, 20 серпня, Державна комісія ТЕБ та НС знову змінить поділ країни на карантинні зони. Про це сказав заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко на брифінгу за результатами засідання Державної комісії ТЕБ та НС, повідомляє ІА АСС, посилаючись на Укрінформ.
«Завтра, у четвер, у другій половині дня буде додатково переглянуто рівні епідемічної небезпеки на підставі кількості хворих за останні 14 днів. В попередній четвер, коли приймалося рішення про перше зонування, то таких регіонів у нас було 10. Зараз по статистиці, яку ми маємо на сьогодні, то кількість областей, у яких буде проведено розгляд і зонування територій по кольоровій гамі, вже буде 13. Але ми очікуємо завтрашнього дня, оскільки динаміка до зростання кількості хворих показує, що додатково долучитися до 13 областей можуть і інші області», - сказав Ляшко.
Якщо брати за основу показник 40 інфікованих на 100 тисяч населення, який є базовим по Україні, то у Чернівецькій області цей показник перевищений на всіх територіях. Про це у коментарі ІА АСС сказала в.о. директора Чернівецького обласного лабораторного центру Наталія Гопко.
«І ситуація не покращилася, від минулого тижня, а навпаки. Тому що ми беремо до уваги останні 14 днів. Якщо на попередньому етапі у нас зараховувалися показники з меншими рівнями захворюваності, то зараз вони витісняються і до уваги беруться вже показники останніх днів з більшою кількість нових випадків інфікування, коли у нас були стабільно високі цифри. Тобто передумов до покращення у нас не було вчора і немає сьогодні. Будуть враховувати статистику і сьогоднішнього дня. Її ще наразі немає. Але результати останніх днів не налаштовують на оптимізм», - каже Наталія Гопко.
Вона додала, що, як і раніше, кількість інфікованих на Буковині збільшилася внаслідок проведення масових заходів.
«Логіка проста: якщо люди, які не бачаться роками, збираються в одному залі і в цьому залі є інфікований, то ті люди, можливо, не зазнали ризику інфікуватися ще найближчі місяці, будучи обережними та дотримуючись дистанції. А тут стало можливим інфікувати одразу сотню, або більше людей, наприклад. Якась частина діагностована, якась частина не надала тому значення вчасно і пішла на роботу, прийшла додому, захворів член родини, який теж десь працює і, відповідно, теж прийшов на роботу. Тобто це дало поширення в геометричній прогресії за дуже короткий проміжок часу», - зазначила Наталія Гопко.
За її словами, випадки інфікування COVID-19 фіксують і серед буковинців, які повернулися з відпочинку.
«Наприклад, місто Київ повідомляє, що у них число хворих зросло за рахунок осіб, які повернулися з відпочинку. У нас не домінує цей компонент, але він також важливий», - розповіла Наталія Гопко.
Нагадаємо, що за останню добу в Україні виявили майже 2 000 нових випадків COVID-19.
Як повідомив Віктор Ляшко, додатково комісія ТЕБ та НС вирішила створити певні мобільні групи на національному рівні, які сьогодні поїдуть у трьох напрямках. За його словами, поїдуть для того, щоб подивитися, як органи місцевого самоврядування виконують карантинні обмеження, які встановлені на певних адміністративно-територіальних одиницях відповідно до рівня їх епідемічної небезпеки, який відображається у певних кольорах.
Новини ІА АСС є у Viber
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами