У селі Верхні Петрівці, Сторожинецького району жінку вкусила змія.
Мешканка села пішла у ліс по ягоди і не помітила у траві гадюку, коли та раптово вкусила її в руку, повідомила прес-служба ГУ ДСНС України у Чернівецькій області.
Жінку, 1958-го року забрали до Сторожинецької ЦРЛ.
Там журналістам Інформаційного агентства АСС повідомили, що пацієнтка нараз перебуває у задовільному стані, протизміїною сироваткою заклад забезпечений.
Нагадаємо: Фахівці зазначають, що діти і жінки важче, ніж чоловіки, переносять укуси змій. З настанням теплих днів, діти і дорослі масово виїжджають на відпочинок за місто, в ліс чи до водойм. І саме в таких місцях мешкає чимало змій.
У Карпатських лісах, до прикладу, можна зустріти гадюку звичайну, мідянку, вужа та веретільницю (остання, власне, є безногою ящіркою, а не змією). До отруйних відносяться гадюка звичайна та мідянка. Уже цього року до лікарень Чернівецької області було госпіталізовано кілька людей з укусами змій, до дитячої міської лікарні – дітей.
Читати ще: Чернівецька область отримала сироватки для лікування правця, дифтерії, сказу та зміїних укусів
Правила першої допомоги при укусах змій:
- знерухомити постраждалу кінцівку, оскільки надмірні рухи сприяють швидкому проникненню отрути у кров; - звільнити кінцівки від взуття, шкарпеток, браслетів тощо, оскільки може виникнути набряк;
- дати випити значну кількість рідини (води, кави, чаю). - після надання першої допомоги потерпілого необхідно якнайшвидше доставити до медичної установи для надання кваліфікованої лікарської допомоги.
Схема надання першої допомоги:
- знайдіть місце укусу і ретельно промийте його водою; - розмістіть постраждалого таким чином, щоб місце укусу знаходилося нижче тіла;
- накладіть пов'язку вище за ранку, починаючи зверху і поступово спускаючись (вона повинна бути достатньо тугою, щоб запобігати поверненню венозної крові, оскільки саме з нею отрута може продовжити свій рух по тілу, разом з тим вона не повинна перешкоджати руху артеріальній крові (при правильно накладеній пов'язці нижче неї пульс прощупується, а вени надуваються);
- після накладення пов'язки укус продовжуватиме кровоточити, але боятися цього не слід, тому що кров може вивести з ранки частину отрути; - іммобілізуйте кінцівку, наклавши шину; - потрібно накласти лід (холод), що також буде додатковим стимулом, щоб отрута в організмі не поширювалася.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами