Під час тривалого обговорення присутні зазначили, що ситуація з безпритульними тваринами в Чернівцях триває роками і сьогодні вже є критичною.
Нагадаємо: Учора керівник Держпродспоживслужби міста Чернівці Сергій Лазарєв оприлюднив шокуючу статистику. З його слів, за чотири місяці 2019 року 212 чернівчан на вулицях міста покусали собаки. Серед постраждалих 59 дітей. Лише у Центральному парку Чернівців з початку року собаки покусали п`ятеро людей.
Журналісти ІА АСС після обговорення склали перелік найосновніших тез. Що ж потрібно зробити для вирішення проблеми?
1. Порахувати собак.
Як виявилось, ані працівники стерилізаційного центру, ні захисники тварин сьогодні не знають точну кількість чотирилапих на вулицях міста.
- Майже все місто ми порахували у 2016 році. Востаннє рахували собак в 2018 році, але охопили лише 10% . Тільки троє людей рахували безпритульних тварин, більше ніхто не вийшов. Хоча ми запрошували усіх, - зазначила громадська діячка Антоніна Гошовська, - для підрахунку нам потрібно, щоб сто людей вийшли в одні вихідні, від ранку до вечора. Ми умовно ділимо місто на сто секторів. Найважче рахувати тварин у віддалених районах міста, у промислові зони зайти складно, там може бути від 150 до 200 особин.
2. Щоб зупинити ріст популяції, потрібна масова і одночасна стерилізація безпритульних тварин.
Щоб зупинити ріст популяції, слід залучати ветеринарні служби, щоб зробити це одночасно і масово , а потім лише підтримувати це. За 4 роки у Чернівцях простерилізовано понад 2500 собак. Їх вже менше народжується, - зазначили на круглому столі представники стерилізаційного центру.
3. Контролювати завіз собак до Чернівців та порядок поблизу сміттєвих контейнерів.
Ще одна проблема у тому, що до Чернівців постійно завозять собак з інших районів. Зокрема, це відбувається на Калинівському ринку та ринку на вулиці Зеленій. Крім того, безлад з вивезенням твердих побутових відходів призводить до того, що зграї тварин скупчуються та розростаються поблизу майданчиків зі сміттєвими контейнерами.
Що запропонували? Під час обговорення було вирішено створити робочу групу, яка розробить план дій задля вирішення проблеми.
Зокрема, присутні пропонували підвищити зарплатню працівниками стерилізаційного центру, що займаються виловом собак, чподіваючись, що це стимулюватиме роботу. (Наразі їхній оклад 3500 гривень). Або виробити систему преміювання працівників. І відловлювати безпритульних собак у першу чергу на територіях навчальних закладів.
Колишній стерилізаційного центру Василь Виноградов запропонував створити наглядову раду при підприємстві, терміново провести підрахунок тварин, а при управлінні благоустрою створити відділ зооконтролю.
Відділ зооконтролю мав би притягувати до відповідальності за порушення правил утримання домашніх тварин, порушення правил вивезення твердих побутових відходів.
Створити робочу групу при Департаменті житлово-комунального господарства розробки програми вирішення питання безпритульних тварин. Ця програму хочуть винести на розгляд сесії міської ради.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами