Не зважаючи на те, що на початку весни людям часто баркує вітамінів, не потрібно відразу йти за ними в аптеку, зазначила у програмі Суть Речей на Радіо 10 Аліна Дашкевич, лікар-імунолог.
"Краще ці вітаміни отримувати з продуктами харчування, їсти сезонні овочі. Звичайно зараз їх у нас мало, але все ж таки є і капуста, і буряк, і морква, які теж дуже корисні. Вони мають певні вітаміни та мінерали, які потрібні для зміцнення імунітету", - каже лікарка.
"Взагалі вважається, що для міцного імунітету в організмі має бути певна кількість вітаміну А, В, С, вітаміну D, до речі теж, у нас немає культури приймання вітаміну D. Перед тим як приймати вітаміни, потрібно порадитися з лікарем", - додає Аліна Дашкевич.
Для зміцнення імунітету в організмі людини має бути достатня кількість правильних вуглеводів.
"Це мають бути сухофрукти та мед, а не цукерки чи солодощі. Цукор нам тільки шкодить, тому що допомагає бактеріям розмножуватися в нашому організмі.
Крім того, люди мають дотримуватися питного режиму. Ми часто в день забуваємо, що потрібно пити достатню кількість води.
Також це мають бути білки звичайно: рослинні і тваринні, це м’ясо, бобові, цільнозернові каші, які допоможуть нам у роботі кишківника, що теж дуже важливо для цілісної роботи імунної системи", - розповіла лікар-імунолог.
Аліна Дашкевич зазначає, що якщо всі органи в організмі людини працюють правильно, то й імунна система буде насторожі.
Аліна Дашкевич, лікар-імунолог:
"В першу чергу – це здоровий спосіб життя, як би це банально не звучало. Тобто це є комплекс і спосіб життя, як ми живемо та як відносимося до цієї імунної системи. До здорового способу життя, в першу чергу, відноситься здорове харчування. Має бути режим харчування: сніданок, обід та вечеря. Саме з таких банальних речей складається наша сила.
Крім того, дуже важливим є міцний сон, тому що саме в нічний час повністю відновлюється імунна система.
Активний спосіб життя, фізичне навантаження, якщо немає такої змоги, то мають бути щоденні прогулянки на свіжому повітрі. Імунну систему стимулює загартовування, але його треба правильно починати і радитися з фахівцем.
Отримуйте новини в Telegram
Важливий пункт – коли ви налаштовані позитивно. Імунна система не любить стресових ситуацій. Тобто якщо ви хочете, щоб ця хвороба прийшла, вона прийде, якщо ви не хочете і позитивно налаштовані, вона відійде.
Останнім пунктом є вакцинація, тобто про це не слід забувати, тому що від певних хвороб є вакцина, у тому числі і від вірусних хвороб. Щорічну вакцинацію від грипу ніхто не відміняв, її немає в обов’язковому календарі щеплень, вона є поки що рекомендованою вакциною, але я би все ж таки радила її робити, тому що ми захищені і упереджені від цієї хвороби."
Читайте також: Поради, як покращити якість сну на тлі стресу через карантин
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами