Про це міністр освіти Лілія Гриневич розповіла в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”. Повідомляє УП. Життя. Запровадження реєстрів передбачає, що право гарантованого місця у школі матимуть діти, які проживають на території обслуговування закладу.
У такій системі буде зашитий механізм автоматизованого жеребкування.
“Електронний реєстр створюється на рівні управління освіти, так, як і електронна черга у дошкільні навчальні заклади. Ми не робимо його в межах країни, це абсолютно недоцільно і непотрібно”, – зазначила Гриневич.
Ми обрали найбільш м’який і повільний варіант реформи – міністр освіти
За її словами, ситуація з чергами в школах, по-перше, актуальна для великих міст, де багато спеціалізованих закладів з поглибленим вивченням, і де є перевантажені мікрорайони.
Нагадаємо, Освітяни розповіли, кого першочергово зараховують у перший клас
Таким містам, як Київ, Харків, Дніпро, Львів, де велика концентрація спеціалізованих шкіл, де є багато районів забудови з недостатньою соціальною інфраструктурою, потрібно буде робити відповідний реєстр.
“Відповідно до цієї проблеми ми просимо органи місцевого самоврядування і рекомендуємо їм відійти від фізичного жеребкування і перейти до створення електронних реєстрів“, – стверджує міністр.
У містах, де такої необхідності немає, буде проводитися традиційне жеребкування.
Гриневич пояснила, що місцева влада має зробити це за власні гроші та власними зусиллями.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами