У кінотеатрі "Чернівці" на Університетській, 10 проходить показ фільму про жінок на війні.
«Невидимий батальйон» – це шість історій жінок-військовослужбовиць, розказаних трьома українськими режисерками: Іриною Цілик, Світланою Ліщинською та Аліною Горловою.
Переглянути кінострічку прийшли чернівецькі чиновники, депутати, пересічні чернівчани різного віку, передає кореспондент Інформаційного агентства АСС.
Показ організовано Чернівецькою міською радою, ГО «ВРБ» (Волонтерський Рух Буковини), ГО «CUIA Fund» та ГО Інститут Гендерних Програм. Вхід вільний.
Героїні фільму різні за своїм життєвим досвідом, віком, військовими та цивільними професіями, проте їх всіх об’єднала ця війна, і їх історія створює панорамну картину становища жінки у Збройних Силах.
Фільм покликаний актуалізувати дискусію стосовно формування армії за професійним принципом та необхідності реформування законодавства відповідно до стандартів НАТО.
Після показу глядачі матимуть можливість поспілкуватись з продюсерками, режисерками та героїнями фільму.
"Невидимий батальйон" створили, щоб задокументувати історію, що відбувається прямо зараз, показати, як воюють жінки. Дуже важливо, що героїні фільму — нефейкові люди, які реально знають, що таке обстріли, передова, бій. Нагадати світу, що в Україні йде не «громадянська війна», як стверджує російська пропаганда, а війна з російським агресором. Важливо пам'ятати, що на фронті гинуть і калічаться жінки, але також жінки воюють і перемагають.
Довідково: «Невидимий Батальйон» (англ. «Invisible Battalion») — український документальний кіноальманах про жінок в умовах бойових дій на Сході України. Перший український документальний фільм про війну і жінок на війні, знятий жінками.
Над фільмами працювали три режисерки — Світлана Ліщинська, Аліна Горлова та Ірина Цілик. Всього у стрічці висвітлено історії шести героїнь, які несуть або несли службу у зоні проведення антитерористичної операції: Олени Білозерської, Оксани Якубової, Андріани Сусак, Дар'ї Зубенко, Юлії Паєвської та Юлії Матвієнко.
Проект почався з однойменного соціологічного дослідження про участь жінок у війні проти російської окупаційної армії, після якого з'явилася серія календарів із фотографіями жінок на фронті. Фотовиставка експонувалась в українському Парламенті та Міністерстві оборони. Календар «Невидимий батальйон» отримав Гран-прі в Національному конкурсі соціальної реклами, розповідає Вікіпедія.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами