Про фільмування стрічки, побудову цілого села та оцінку стану кіноіндустрії розповіла у програмі Гостьове кафе на Радіо 10 Ольга Пантелеймонова, генеральна директорка компанії виробника: Український продюсерський хаб, пише Медіа агентство АСС.
Як розповіла фахівчиня, штетл - це єврейське містечко, в назві цього містечка є літера «Е». Але автор задумав власну фішку, розуміння тієї стрічки, яку він зняв - він прибрав цю літеру і цим самим створив умовну порожнечу.
«У режисера-постановника з Франції Еді Уолтера була мрія зробити це кіно. Знімали ми цю стрічку повністю в Україні, але в копродукції з української сторони та французької сторони. Але українська була більш мажоритарна, бо ми вклали більше потужностей та коштів. Залучення великої кількості професіоналів з різних країн світу - це і є суть міжнародної співпраці з іноземними партнерами, бо ми повністю відповідаємо за українську частину, а французький партнер підтягнув до нашого проєкту велику кількість іноземних консультантів, акторів. Здебільшого у групі працювали українці, проте були й працівники з Америки, Ізраїлю тощо», - розповіла мисткиня.
Спеціально для фільмування стрічки збудували ціле село - штетл, північніше від Київщини.
«Там було 19 будинків, 2 з них ми перевозили з інших регіонів України, а деякі із них відтворювали повністю з нуля. По фотокартках, по свідченнях - повністю відтворювали автентичні домівки, будівлі, церкви. На будівництво такого села пішло близько трьох місяців.
Це село побудовано у формі вісімки, бо фільм знято однокадрово - це коли ти дивишся кіно і ти не бачиш жодної склейки, ти перебуваєш разом із героями, ти з ними йдеш. Коли ми побудували село та вже відзняли стрічку, ми хотіли передати його громаді, щоб воно залишилось і було музеєм. Але згодом ця частина була окупована і вже після деокупації ми виявили, що воно не постраждало, бо воно було подалі від населеного пункту. Наразі ж Американський Конгрес підтримує ідею щодо збереження цього села, аби створити з цього музей», - зазначила Ольга Пантелеймонова.
За її словами, це кіно про єврейське поселення на кордоні України та Польщі - на Львівщині. У стрічці розвивається драматична історія - увесь фільм охоплює одну добу 21 червня 1941 року. Є також лінія кохання, але дівчину видають заміж не за бажаного хлопця. А її хлопець повертається із Києва до села для того, аби її викрасти. Так, вся ця стрічка побудована на взаємовідносинах - з коханими, з друзями, з сім'єю, односельцями. А закінчується вона тим, що розпочинається вторгнення фашистів.
Кадри із стрічки, Держкіно
«Кіно в реальному контексті - люди живуть своє життя, розв'язують власні питання, проблеми. А коли розпочинається війна - все це або стирається, або повністю перегортається. З 24 серпня покази стрічки стартують для українських глядачів на Одеському міжнародному кінофестивалі у Чернівцях. Головна прокатна історія точно розпочнеться з України», - сказала мисткиня.
Окрім того, як розповіла Ольга Пантелеймонова, українсько-французька історична драма «ШТТЛ» отримала одну з найвищих нагород – приз глядацьких симпатій – на Римському міжнародному кінофестивалі, який проходив в італійській столиці.
«Найскрутніша історія для кіноіндустрії наразі з фінансуванням - дуже важко стало залучати іноземні кошти, бо це просто небезпечно знімати тут для них. Також великий біль втрачати людей, професіоналів, які за кордоном і можуть знайти собі роботу в будь-якій країні світу. Ми зараз потребуємо підтримки, без якої подальший розвиток індустрії неможливий.
Зараз українське кіно випускається, проте більшість з стрічок зняті ще до повномасштабного вторгнення. А в цей період війни контент майже не виробляється і наша головна задача - наростити його, аби не було сумної статистики, яка спостерігається зараз, коли в українського глядача на YouTube на першому місці російські серіали», - наголосила Ольга Пантелеймонова.
Переглянути фільм «ШТТЛ» можна буде у Культурно-мистецькому центрі імені Івана Миколайчука 24 серпня о 16:30. Квитки можна придбати заздалегідь на кожен з фільмів, вони доступні онлайн, а також у касі Культурно-мистецького центра ім. І. Миколайчука зі знижкою 10% за умови оплати картою MasterCard.
Читайте також: Що сьогодні покажуть у рамках Одеського кінофестивалю в Чернівцях
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами