Із 24 вагітних буковинок, які нині лікуються від грипу та ГРВІ у стаціонарах краю, дві поки що залишаються у реанімації Чернівецької обласної лікарні.
Медики кажуть: під час подібних епідемій, вагітні жінки завжди потрапляють у зону підвищеного ризику. Щоправда, на відміну від попередніх років, зараз жінки особливо уважні і за найпершого прояву хвороби звертаються до лікарів по допомогу.
Однією з найважчих пацієнток стала Галина Деревянська, яка потрапила до обласної лікарні на 29-му тижні вагітності. Вже у пульманологічному відділенні жінка почала задихатися і її перевили до реанімації.
- Пацієнтка перебуває в реанімації 26-ту добу. Найважче вже позаду, - каже Оксана Андрієць, директор Департаменту охорони здоров`я Чернівецької ОДА. - У перші дні нового року ми практично щодня збирали консиліуми. Нині стан пацієнтки стабільний. Сподіваємося, найближчим часом переведемо її з реанімації.
- Я дуже вдячний лікарям обласної лікарні. Вони зробили неможливе, - каже Вадим Деревянський, чоловік вагітної. - Ми пережили дуже важкий період. Зараз дружина вже може самостійно дихати, їй з кожним днем стає все краще. Я щасливий, що вдалося і дитинку зберегти, і життя дружині врятувати.
Медики вважають, що лікування, які отримують вагітні жінки, не викликає жодних патологій у плода.
- Якщо прослідкувати досвід 2009 року, ті вагітні жінки, які потрапляли до лікарні з діагнозом грип, пневмонія, ГРВІ, отримували таміфлю і навіть антибіотикотерапію, потім народили цілком здорових діток, - констатує Марія Поліщук, заступник директора Департаменту охорони здоров`я Чернівецької ОДА. - Жодних аномалій плоду таке інтенсивне лікування не викликає.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами