З початку повномасштабного вторгнення Національна спілка журналістів України організувала мережу центрів журналістської солідарності. Аби допомогти представникам преси (особливо з інших регіонів) під час війни, пише Медіа агентство АСС.
На базі обласних організацій НСЖУ вже діють шість таких Центрів: у Києві, Львові-Чернівцях, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі. Така ініціатива відбувалась за підтримки Міжнародної та Європейської федерації журналістів.
Отримуйте новини в Telegram
«У нас у Чернівцях було понад 30 журналістів, котрі прибули у місто зі своїми сім’ями. Вони потребували різної допомоги. І ми її надавали: від побутових до професійних. Адже у нас тут була спільнота, коворкінг, ноутбуки. Все, що треба для роботи. У центрі можна було взяти в оренду бронежилети та аптечки для виїзду у гарячі точки», - розповідає Володимир Бобер, керівник регіональної організації НСЖУ.
Журналістам надали спершу фінансову допомогу – 3400 грн. Надалі супроводжували юридичною та психологічною консультацією. Такі центри полегшили колегам процес адаптації та стали опорою у воєнний для цілих редакцій.
Журналістки Оксана Ковальова та Олександра Пилипенко, котрі у Чернівці прибули з Сумщини та Донеччини, схвально відгукуються про консолідацію професійної спільноти. Адже актуальність появи таких центрів була продиктована вимогою часу та умовами роботи.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами