В Україні хочуть впровадити виплати по 4,5 тис. грн для сімей з низькими доходами, зокрема для багатодітних сімей, малозабезпечених, осіб з інвалідністю. Для пенсіонерів розмір допомоги буде залежати від страхового стажу з урахуванням відсоткового розрахунку.
Про це йдеться у проєкті постанови Кабміну «Деякі питання реалізації експериментального проєкту щодо надання базової соціальної допомоги», пише МА АСС з посиланням на УНН.
Міністерство соціальної політики підготувало проєкт постанови, згідно з яким пропонується призначати базову соціальну допомогу на сім'ю за заявою уповноваженого представника сім'ї за умови припинення виплати раніше призначених різних видів державної допомоги, зокрема, особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю.
Так, згідно з проєктом базова соціальна допомога призначається певним категоріям громадян України:
- малозабезпеченим родинам;
- багатодітним сім'ям, одиноким матерям;
- особам з інвалідністю;
- внутрішньо переміщеним особам;
- громадянам, які не мають права на пенсію;
- родинам, які отримують тимчасову допомогу;
- дітям, батьки яких не сплачують аліменти або їх місцеперебування невідоме.
Отримуйте новини в Telegram
Уповноважений представник сім’ї зможе подати заяву про намір на отримання базової соціальної допомоги та заяву про призначення базової соціальної допомоги:
- з використанням мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (Портал Дія);
- через центр надання адміністративних послуг / територіальні органи Пенсійного фонду України подається заява про намір, за формою згідно додатку 1 до Порядку та заява про призначення, за формою згідно додатку 2 до Порядку.
Зазначається, що розмір базової соціальної допомоги визначається як різниця між сукупним розміром базової величини для кожного члена сім’ї та середньомісячним сукупним доходом сім’ї.
Розмір базової величини становить 4 500 гривень. Розмір базової величини для сім’ї визначається на рівні 100 % від такої базової величини для першого члена сім’ї (уповноваженого представника сім’ї) та 70% від такої базової величини – для кожного наступного члена сім’ї, відповідно до яких розраховується допомога.
Для кожної дитини віком до 18 років та особи з інвалідністю I або II групи розмір базової величини визначається на рівні 100 відсотків від такої базової величини.
Для осіб, які набули право на пенсію за віком, або які досягли віку, визначеного частиною першою статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», але не набули права на пенсійну виплату у зв’язку з відсутністю страхового стажу, передбаченого зазначеною статтею, розмір базової величини визначається / встановлюється без урахування умов, визначених абзацом третім цього пункту, пропорційно їхньому страховому стажу і становить:
- для осіб зі страховим стажем менше ніж 10 років – 53%;
- для осіб зі страховим стажем від 10 до 20 років – 62%;
- для осіб зі страховим стажем від 20 до 30 років – 70%;
- для осіб зі страховим стажем 30 і більше років – 88%.
Мінсоцполітики вже підготувало проєкт постанови й наразі очікує розгляду уряду. Метою експериментального проєкту є надання базової соціальної допомоги для забезпечення державною підтримкою сімей з низькими доходами.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами