Під час сесії Чернівецької міської ради депутат від фракції «Пропозиція» Степан Руденко вніс рішення доручити Чернівецькому міському голові Романові Клічуку звернутися до Чернівецької обласної ради та Міністерства інфраструктури з пропозицією після проведення реконструкції прийняти у державну власність злітно-посадкову смугу Міжнародного аеропорту імені Каденюка відповідно до визначеного законодавством порядку. Про це пише агентство новин АСС.
За словами депутата, таке доручення не є фактичною передачею злітно-посадкової смуги державі.
Роман Клічук зазначив, що кілька міст України вже мають таку практику: передали смугу в державну власність, тож її утримує держава, а власне аеропорт залишається комунальним та утримується містом.
Не всі депутати міської ради були готові одразу розглядати таку пропозицію. Мовляв, це рішення потребує детального вивчення та обговорення.
«Можливо це і слушна пропозиція, яка вже неодноразово обговорювалася, але це є дуже серйозне рішення, щоб приймати його з голосу. Давайте зробимо окреме рішення про передачу смуги, якщо будемо вважати це потрібним. Необхідно визначитися, чи дійсно це нам треба, але обговорення ще ніякого не було. Ви хочете щось вартістю мільярд гривень віддати державі без рішення громади. Можливо, це і варто зробити, але не в такий спосіб», - сказав Василь Продан, депутат міської ради від фракції «Рідне місто».
Читайте також: Аеропорт і гроші для учасників АТО: зміни до бюджету Буковини
Депутат від фракції «Пропозиція» Олексій Каспрук підтримав передачу смуги у державну власність:
«Питання важливе та стратегічне для нашої громади. З одного боку, це наше комунальне підприємство, наша смуга, в яку місто та громада вклала значні кошти. З іншого боку, нарешті держава змогла виділити кошти (на реконструкцію злітно-посадкової смуги, - ред.), ми отримали перший транш - 100 мільйонів гривень. Загальна вартість реконструкції - 640 мільйонів. Дуже переживаю, щоб реконструкція аеропорту «Чернівці» не перетворилася на другий Перинатальний центр, який держава добудовувала 10 років.
Ми маємо чітко зрозуміти, що наявність у нас злітно-посадкової смуги вартістю 1 мільярд гривень - це тягар для міської громади, область нам не допомагає, держава до цього допомагала трошки. Але це стратегічний державний оборонний об'єкт і держава має його обслуговувати».
Отримуйте новини в Telegram
Також він зазначив, що протокольне доручення меру Чернівців - це лише крок до початку перемовин із цього питання. Зрештою, аби таки передати смугу державі потрібне рішення міської влади про передачу, Кабінету міністрів про прийняття та Чернівецької обласної ради про надання на це дозволу.
Відтак, 22 депутати підтримали протокольне рішення міському голові провести попередні переговори з обласною радою та Кабміном щодо подальшого утримання та функціонування злітно-посадкової смуги.
Також депутати вирішили створити робочу групу, аби контролювати проєкт першої черги реконструкції аеродромного комплексу аеропорту. Очолять робочу групу заступники міського голови Василь Зазуляк та Ігор Крохмаль.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами