На Дністровській ГАЕС пройшло виїзне засідання Ради Оптового ринку електроенергетики
Гідроенергетики пhосили зменшити витрати на закупівлю електроенергії для потреб Київської та Дністровської гідроакумулюючих електростанцій.
На засіданні зібрались представники найбільших виробників та споживачів електроенергії. Гідроенергетики заявили, що мають такий самий тариф для потреб ГАЕС, як всі рештиу споживачів. Більшість з отриманих компаніями коштів іде на функціонуваня гідроакумулюючих електростанцій. Зменшення вартості тарифу дозволить їм розвиватись далі. Хоч частка гідроенергетики в загальній енергосистемі країни лише 8 відсотків, державне завдання – довести її до 15 відсотків. . В Європейських країнах гідропотенціал використовують більш як на 90 відсотків, тоді як Україна – лише на 60. Економічний ефект від виробництва такої електроенергії – значний
Ігор Сирота, генеральний директор ПАТ «УКРГІДРОЕНЕРГО»: Давайте подивимось на економічну складову наших компаній. Тому що ми реалізовуємо продукції 10 мільярдів – це пікова електроенергія, наш виробіток приблизно 18-20 мільярдів в ринок. Ми з ринку отримуємо щороку пиблизно – 5-5,5 мільярдів, тобто, на 12-13 мільярдів ми ринок дотуємо. І я вважаю, якщо є така ситуація, то кошти, ці на надвитрати – на заповнення, чи на дотацію – ми повинні розвивати свою галузь, бо екнономічний ефект для загального ринку буде більш ніж вагомий.
Костянтин Запайщиков, Голова ради Оптового ринку електроенергетики: Рада ринку представлена 5-ма представниками генерації, 5-ма представниками дестрибуції, є представни ки Міністерства енергетики, Національної комісії, Антимонопольного комітету, комусь воно буде подобатись, комусь – ні,.Але це рішення підлягає затвердженню – як Міністерством, так і НКРЕ, так і Антимонопольним комітетом, ми змушені домовлятись.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами