Найбільшою гідроакумулюючою електростанцією Європи стане Дністровська ГАЕС, якщо матиме 3 гідроагрегати. 1 –й та 2-й вже ефективно працюють. 3-й гідроагрегат заплановано здати в експлуатацію в 2015 році. Аби ознайомитись з ходом будівництва та монтажу 3-го гідроагрегату, Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин з робочим візитом відвідав Новодністровськ.
Огляд найбільшої штучної водойми ГАЕС в Європі, а опісля Міністр енергетики та вугільної промисловості України взяв участь у запуску 1-го та 2-гого гідроагрегатів. Завдяки їх роботі Дністровська гідроакумулююча електростанція має змогу споживати надлишкову нічну дешеву енергію атомних та теплових електростанцій, а видає її в «час пік». Тож екологічно чиста та дешева електроенергія, яка виробляється з накопиченої води річки Дністер, допомагає збалансувати енергосистему України. Згідно проекту Дністровська ГАЕС матиме 7 гідроагрегатів – тоді вона стане найбільшою гідроакумулюючою станцією Європи, тобто 6-ою за масштабами гідроенергетики в світі. Міністр запевнив, що буде зроблено все можливе, аби відшукати кошти і до кінця 2015 року запустити 3-ій гідроагрегат. Введення в експлуатацію верхньої водойми та добудова 1-ої черги Дністровської ГАЕС у складі 3-х гідроагрегатів дасть змогу економити майже 138 мільйонів доларів США щорічно. Це вдасться за рахунок зменшення споживання вугілля, газу та мазуту. Робота гідроагрегатів не лише дозволить щорічно економити мільярди гривень. А що найголовніше, суттєво зміцнить енергетичну безпеку країни.
Ігор Сирота, керівник ПАТ «Укргідроенерго»: «Ми сьогодні виробляємо за рахунок 2 агрегатів від 4 до 5 мільйонів кіловат в сутки. Якщо це буде ще 1 агрегат, то рахуйте ще приблизно 2 мільйони кіловат/години – це буде в межах 6- 6.5 млн. кіловат».
Володимир Демчишин, Міністр енергетики та вугільної промисловості України: «Тут йде мова про необхідність 50-60 мільйонів доларів. В даному випадку нам дуже важливо опалювальний сезон почати в набагато більш підготовленій ситуації – 300 мегават суттєво підтримають енергосистему. Тому розуміючи, що роботу можна завершити протягом наступних 7 місяців – це ідеальне рішення, це потрібно робити. А з точки зору економії – ну 1 блок – це 3мільйни кіловат за сутки. Це приблизно півтори тисячі тонн вугілля. Яке ми сьогодні такими зусиллями звідкись веземо».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами