Чернівчани, які зазнавали нападу безпритульних тварин, нарікають на бездіяльність працівників притулку. На комунальному підприємстві у свою чергу скаржаться на велику кількість хибних викликів.
"Притулок може утримувати до тисячі собак. Але було завершено зведення лише стерилізаційного центру, - каже керівник установи Василь Виноградов, - ми лише працюємо над розширенням – облаштуванням додаткових вольєрів. До того ж, в нас замало працівників, щоб реагувати одночасно на усі виклики. На день буває із три десятки викликів, і чимало з них – хибні.
"Спершу ми реагуємо на виклики, де є покуси людей, потім є дзвінки поліції. Часто, коли виїжджаємо на місце, чернівчани вже не можуть пригадати, та описати агресивного собаку. Ми на розслідування витрачаємо певний час."
"Таким чином, чимало викликів до нас – хибні, – твердить Василь Виноградов, - буває, телефонують без кінця про зграю собак, ми приїжджаємо на місце, а там – два собаки на сходах сумирно лежать. Наша найперша функція – стерилізація тварин. Буває, щодня ми виловлюємо до 15 тварин, - розповів керівник МКП «Притулок для тварин».
У пасивності притулок звинувачує ініціатор громадського руху «Безпечні Чернівці» Сергій Добржанський:
«В нас є притулок для тварин, який має виконувати функції - наглядати за безпритульними собаками. І виходить така ситуація, щоб вони забрали агресивних тварин, чи тварин на стерилізацію. Таких випадків – багато, і вони їх ігнорують. Пропозиція головна – щоб наш притулок працював чітко за статутом. В статуті написано, що агресивні та хворі собаки присипляються, а вони натомість утримують їх в себе. І ці тварини займають місце. Також слід заборонити підгодовувати тварин у дворах, бо вони з’являтимуться знову і знову. Притулок має реагувати на усі виклики, вони нераціонально витрачають час на якісь розслідування, також нерідко трапляється, що вони ігнорують виклики.
Також ми вважаємо, що стерилізація кардинально не вирішує питання зменшення кількості собак. Коли притулок не може впоратись – чернівчани самі вирішують питання - хтось отруює, хтось змушений задля захисту ходити з електрошокерамии, каже Сергій Добржанський, ініціатор громадського руху «Безпечні Чернівці».
Керівник департаменту ЖКГ міської ради Сергій Погорений зазначає: «При будівництві першої черги притулку – стерилізаційного центру для тварин, була передбачена певна кількість внутрішніх вольєрів, потім на другу чергу були виділені кошти - зведено та утеплено зовнішній вольєр. Потім за допомогою волонтерів були побудовані ще на 60 собак зовнішні клітки. У цьому році при формування бюджету ми підготували бюджетний запит на півтора мільйони гривень на будівництво 7 зовнішніх вольєрів для перетримки ще 480 собак. На цей рік. Це вже включено в цільову програму департаменту ЖКГ , кошти мають виділятись депутатами на березневій сесії.»
Через велику кількість звернень через покуси собак, державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Чернівецькій міській раді вирішила :
– завершити будівництво вольєрів для утримання безпритульних тварин у МКП “Притулок для тварин” ;
– проводити моніторинг вулиць міста та скеровувати бригади по відлову безпритульних тварин (для регулювання кількості безпритульних тварин) в місцях їх найбільшого скупчення. Особливу увагу звернути на території дошкільних навчальних закладів, шкіл, площ, скверів, парків, лікувальних закладів та кладовищ.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами