Сьогодні – Міжнародний день стерилізації тварин. У Чернівцях відловом та стерилізацією безпритульних собак та котів займається МКП «Притулок для тварин». Кажуть: уже в січні 2018 року простерилізували 72 собаки. Чому все-таки безпритульних тварин стає більше та як вирішити цю проблему, «Впливовому АССпекту» розповів Василь Виноградов, директор «Притулку для тварин».
- Скільки у Чернівцях безпритульних тварин?
- Станом на 2016 рік, коли тільки запрацював «Притулок для тварин», у Чернівцях було нараховано 3320 безпритульних собак. Статистики за минулий рік ми, на жаль, не маємо. Бо коли попросили небайдужих вийти разом з нами в рейди, аби порахувати собак, бажаючих не знайшлося.
Якщо порівняти ту статистику, яку у 2015 році отримали від «Спецкомунтрансу», із нашою у 2016 році, можна констатувати, що за рік безпритульних тварин у Чернівцях стало менше на 15%. Виходячи з цього, можна припустити, що у 2017 році на вулиці було 2822 тварини, а до 2022-го стане 1252 тварини. Але це дуже умовний підрахунок.
- Як часто до вас звертаються чернівчани зі скаргами на агресивне поводження вуличних собак? І як, власне, реагуєте на такі звернення?
- По суті, безпритульних тварин у нашому місті завжди було багато. Просто раніше не було такої фотофіксації, не писали у соцмережах. Коли відкривали притулок, мені частину скарг передали зі «Спецкомунтрансу». У середньому за місяць їх назбирувалося близько півсотні. Наразі у нас в місяць – до 10-ти письмових звернень. Це не значить, що їх стало менше. Просто частина перемістилася у соцмережі.
Зазвичай люди скаржаться на агресивних собак. На котів – ні. У 2017 році було відловлено 1428 тварини. З них 386 прилаштовані, 255 тварин померли в притулку, 655 після лікування і стерилізації повернуто на вулицю.
Уже за перший місяць 2018 року ми відловили 98 бездомних собак, 72-х простерилізували, 21 тварину прилаштували.
Якщо оператор отримує звернення від чернівчан, що в певному мікрорайоні собака агресивно поводилася, кидалася на людину, вкусила, наші працівники виїжджають за викликом і забирають собаку до притулку.
Читайте ще: Скажені собаки атакують місто! Чернівчани вимагають прийняти негайні заходи
- Ті тварини, яких після стерилізації ви відпускаєте на вулицю, не агресивні?
- Якщо була скарга на агресію собаки або під час перебування в притулку ми помітили це, то така тварина на вулицю не повертається. Саме тому ми так часто говоримо про те, що у притулку вкрай бракує місця. Наразі у нас постійно мешкають 214 собак, хоча кліток усього 96.
Триває виготовлення проекту із розбудови території притулку. Планується, що буде 10 блоків на 160 тварин.
- Як довго після стерилізації тварина залишається у притулку? І, власне, чи дорога ця процедура?
- Раніше уже на третій день після стерилізації ми повертали тварину на вулицю. Але це не завжди безпечно: були випадки, коли шви розходилися, а тварина вже не була під наглядом. Тому зараз після операції собаки протягом 7-10 днів залишаються у притулку. І тільки коли шви повністю загоїлися, ми відпускаємо її на вулицю.
Власне матеріали для стерилізації коштують недорого – до 150 грн. Дорожче обходиться догляд та утримання тварини після операції.
До речі, кожна простерилізована собака отримує чіп. З кінця минулого року він не жовтого кольору, як раніше, а рожевого.
- Василю, то чого ж бракує Чернівцям, аби нарешті вирішити проблему безпритульних тварин?
- Безпосередньо притулку наразі вкрай бракує місця та людей. На вилові наразі в нас працює лише 1 людина. Немає інженера, мого заступника. Люди відмовляються працювати за мінімальну зарплату. Охоронці не лише охороняють, а готують їсти і годують тварин, ремонтують клітки.
Окрім того, хочеться, аби чернівчани були свідомішими. На жаль, не всі розуміють, що безпритульних собак треба стерилізувати. У нас був випадок, коли ми з одного із смітників у центрі міста забрали пса, а наступного дня зателефонувала жінка, сказала, що вона – його власниця (хоча жодних документів, які би це підтверджували, не було) і вимагала не стерилізувати тварину, бо хоче, аби вона народила цуценят. Які, знову ж таки, потім будуть жити на смітнику. І щось доводити таким людям дуже складно.
Окрім того, звертаюся до всіх жителів міста: якщо на вас чи ваших знайомих напав безпритульний пес, не пишіть обурення у Фейсбук, а телефонуйте нашому оператору: 0955260045.
Вам буде цікаво: Чернівчанку покусав безпритульний пес
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами