У Мін`юсті кажуть, що мити класи повинні прибиральниці школи. Проте у Чернівцях практика інша.
Порушенням прав учнів є примусові відпрацювання, пише "Українське право".
"У ст. 52 Закону України «Про освіту» написано, що «відволікання учнів за рахунок навчального часу на роботу і здійснення заходів, не пов'язаних з процесом навчання, забороняється», так само прописано у ст. 43 Конституції України: «Використання примусової праці забороняється». Це означає, що жоден учень не зобов’язаний брати участь у шкільних суботниках чи прибирати в класі. Цю роботу має виконувати прибиральниця, на заробітну плату якої виділяються кошти з бюджету», - зазначає Станіслав Куценко, керівник Київського управління юстиції.
Читайте ще: Уже відомо, коли у школах продзвенить перший дзвоник
У випадку, коли у школі учня примушують до чергувань, він може оскаржити ці дії.
«На початку звернутися з заявою до директора школи, а якщо той відмовиться звільнити від робіт - написати скаргу до управління освіти. Якщо і це не подіє – батьки можуть подати на навчальну установу до суду», - зазначив Куценко.
Інформаційне агентство АСС звернулося до Сергія Мартинюка, начальника управління освіти Чернівців, чи виконується у чернівецьких школах закон.
"Наведу приклад: коли моя дитина вчилася у школі, у нас теж був вибір: або клас після уроків прибирають діти - і це свого роду частина виховного процесу, або ж батьки оплачують символічну суму і клас прибирає технічний працівник, - каже Сергій Васильович. - В обов`язки шкільних прибиральниць входить тільки прибирання місць загального користування у школі - коридорів, актового і спортивного залів, вбиралень. Яким чином прибирати кабінети - вирішують батьки і діти."
Вам буде цікаво: 1 вересня вже на носі: головні зміни в школах
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
" и вашим и нашим за копейку пляшем"