Абітурієнти стали пунктуальнішими, рідше, порівняно, з попереднім роком, забували необхідні документи. А от з мінусів – і надалі намагаються із собою пронести заборонені предмети, через що 11-ро не змогли пройти тестування. Громадянська мережа Опора провела спостереження за проведенням ЗНО і висновками поділилась із журналістами.
Своєрідним рекордом відзначилось цьогорічне зовнішнє незалежне тестування, констатують експерти.
Любов Якименко, завідувач відділу групи моніторингу ЗНО в Чернівецькій області: «На тестування з української мови прийшла рекордна кількість випускників - 98, 5%. Це, дійсно так, тому що ЗНО проходило і результати з української мови зараховувались як державна підсумкова атестація. Тому всі абітурієнти були змушені реєструватися і прийти на пункти тестування».
Цьогоріч був новий підхід до визначення результатів тестових завдань. І це також, за спостереженням експертів, мало наслідки. Нагадаємо, минулоріч пороговий бал склав/несклав був 124 бали, а цьогоріч його визначали експертні групи.
Тарас Прокоп, координатор громадського спостереження за ЗНО у Чернівецькій області: «І вийшло так, що ці експертні групи визначили навіть менший пороговий рівень проходження з української мови, наприклад, ніж то було минулоріч. Тобто таким чином вони дали більшій кількості абітурієнтів поступити до університетів, але тим самим зменшили мотивацію цих самих абітурієнтів до вивчення української мови».
А ще клопоту додав абітурієнтам, які складали тестування з хімії, неякісний друк. У деяких тестових зошитах було 4-ри, а в інших 5 варіантів відповіді. Траплялись випадки, коли правильний варіант відповіді навіть не був надрукований. Певні зауваження представники Опори також висловили щодо поведінки інструкторів.
Тарас Прокоп, координатор громадського спостереження за ЗНО у Чернівецькій області: «Була ситуація коли абітурієнтка хотіла скласти апеляцію на процедуру проведення ЗНО. Але інструктор її переконав, щоб вона цієї апеляції не складала. Тобто ми вбачаємо у цих діях інструктора перешкоджання законному праву абітурієнтки на складення апеляції. Не залежно від того, чи була права абітурієнтка чи не права – вона має право на складання апеляції».
Попри зауваження за підсумками громадського спостереження організація та проведення ЗНО в Чернівецькій області відбулась на високому рівні.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами