На сесії Чернівецької міської ради, зокрема, у другій її половині, під час розгляду земельних питань у депутатів виникали суперечки між собою, ветеранами АТО/ООС, не вистачало голосів для прийняття відповідних рішень, виходила з ладу система для голосування, не працювали мікрофони. Відтак, розгляд питання про передачу у власність земельних ділянок пільговим категоріям громадян, серед яких АТОвці, затягнувся на години. Відповідне рішення міські обранці не прийняли попри те, що намагалися це зробити кілька разів. Відтак, перейшли до голосування по кожному пункту окремо. Проте і тут міські обранці не змогли дійти згоди. Приблизно о 18 годині міський голова Чернівців оголосив перерву у роботі сесії, пише ІА АСС.
Читайте також: Не одна-дві, а одразу всі: у Чернівцях за 5 мільярдів відремонтують вулиці
Міська обраниця Валентина Радчук (фракція «Єдина альтернатива») зазначила, що для того, щоб під час сесії не виникало конфліктних та маніпулятивних ситуацій щодо виділення земель учасникам АТО, ветерани спершу повинні владнати це питання між собою, всередині Координаційного центру з питань соціальної та психологічної підтримки учасників АТО.
«Дуже шкода, що із 77 питань, більшість з яких стосуються землі, сесія зупинила свою діяльність. Наріжним каменем спотикання стала чомусь пільгова категорія, безпосередньо учасники АТО і виділення їм земель. Вважаю, ці питання мають розглядатися без упередження для того, щоб не стикати самих учасників АТО між собою.
Активно піднімалося питання щодо діяльності Координаційного центру. Це дорадчий орган виконавчого комітету Чернівецької міської ради. Більшість людей у його складі – це представники громадських організацій міста і всіх силових структур, госпіталів, ДСНС. І керуються вони рішеннями, які самі учасники прийняли на зборах. Тому я і звернулася до всіх учасників бойових дій: не доводьте до конфліктних ситуацій безпосередньо в сесійній залі, коли учасників АТО використовують і ними маніпулюють. Вам треба зібратися самим, прийняти рішення між собою, як розподіляти земельні ділянки. Але ми розуміємо, що якщо зараз всі, хто ще не отримав земельну ділянку, напишуть, де вони хочуть її мати, прийдуть в сесійну залу – і це буде безлад. Тільки учасники АТО мають подивитися в очі одне одному і прийняти більшістю своїх голосів, чим буде керуватися Чернівецька міська рада під час виділення їм землі», - додала Валентина Радчук.
На фото Валентина Радчук. Скріншот відео Чернівецької міськради
Своєю чергою, зрив роботи сесії Роман Клічук прокоментував трьома пунктами: не знання питань, які розглядаються, відсутність депутатів у сесійній залі та виведення з ладу системи для голосування.
«Всі бачать, яким чином блокується робота сесії. Її навмисно затягують депутати трьох фракцій, які не ходять на комісії, роблять вигляд, ніби не знають питань, і починають розбиратися в сесійній залі. Є депутати і фракції, які роблять все, щоби рішення, які важливі для громади і міста, не приймалися або приймалися тривалий період. Вони поставили за мету шкодити тим змінам, які ми намагаємося впроваджувати.
Відбулося затягування сесії. Партія «Команда Михайлішина» вийшла у повному складі, не брали участь у голосуванні і депутати «Рідного міста» – Василь Продан, Володимир Бешлей. Вони вивели систему «Рада» з робочого стану, тому продовжувати сесію не було можливості», - зазначив мер Чернівців.
На фото Роман Клічук. Скріншот відео Чернівецької міськради
Депутат міськради Віталій Михайлішин (фракція «Команда Михайлішина»), заявив кореспонденту ІА АСС, що його фракція була присутня на прийнятті усіх важливих для міста рішень.
«Я особисто просив провести сесію у вівторок. Тому що понеділок – це початок тижня, є багато інших питань, а на вівторок були б усі. Вони на зло нам спеціально зробили сесію у понеділок. Ми попереджали, що у понеділок нам незручно, ми зможемо бути присутніми лише декілька годин.
На всіх важливих питання життєдіяльності міста ми готові бути присутніми: і в суботу, і в неділю, ввечері і вночі. Але для цього треба все обговорювати.
На всіх вчорашніх важливих питаннях ми були присутні, а вже у кінці, ну вибачте мені, ми не можемо сидіти тоді, коли це їм потрібно. У них половина депутатів фракції – це чиновники, які на роботі отримують зарплату. Але ж у кожного з нас є і своя робота, діяльність, заплановані зустрічі. Особисто я після обіду виїжджав з мешканцями на мікрорайон дивитися на забудову, яка там планується. Тому звинувачення необґрунтовані», - прокоментував Віталій Михайлішин.
На фото Віталій Михайлішин
Інформаційне агентство АСС є в Instagram
Нагадаємо, що вчора депутатський корпус Чернівецької міської ради надав повноваження тролейбусному управлінню звернутися до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України з пакетом документів на реалізацію проекту «Закупівля енергоефективних низькопідлогових тролейбусів з функцією автономного ходу для Чернівецької міської територіальної громади».
Натомість, чернівецькі депутати вкотре не підтримали обмеження продажу алкогольних напоїв у нічний час.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами