Польова дорога, яка з'єднує трасу М19 (на ділянці Мамаївці-Кіцмань) з селищем Лужани, залишилися без дерев-велетнів. Тополі зрізали, невелике гілля відразу ж на місці переробили у тирсу. Мешканці кажуть, роботи всі виконує фірма з Кам'янця-Подільського, які забирають і деревину.
Журналісти Інформаційного агентства АСС звернулися за інформацією до голови Мамаївської ОТГ, Наталії Катрюк. Вона пояснила, що дерева цієї полезахисної смуги давно потребували чистки, там багато аварійної деревини, оскільки райавтодор не займався цими питаннями, громада сама знайшла фахівців і вибрала лісорубний квиток. Також домовилися, каже Наталія Катрюк, що за роботу з чистки і зрубування дерев, фірма-виконавець не отримає гроші, а забере деревину. Мамаївська ОТГ візьме дерево лише за витрачені кошти на документацію.
"Дерево ми візьмемо на ту суму, яку ми витратили на лісорубний квиток. Використаємо його для потреб наших садочків і шкіл. Обрали виконавців ми не випадково, вони за собою приберуть, заберуть гілля та хмиз, натомість молоді дерева, перспективні, залишать" - запевнила голова Мамаївської ОТГ.
Окрім того, вже цього року полезахисну смугу засадять молодими деревцями.
"У нас на території є дві бджільницьких ферми, тому ми розглянемо можливість посадити там медоносні саджанці" - додала Наталія Катрюк.
Тим паче, що Мінприроди розробили концепцію відновлення полезахисних смуг з ідеєю, щоб вона окрім захисту поля, виконувала ще й додаткові функції, наприклад — була засаджена деревами-медоносами.
Нагадаємо, нещодавно ялинки порубали в університетському скверику, бо закривали Воробкевича.
Читати ще: На Буковині судитимуть майстра лісу за службову недбалість.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами