Тоді за результатами тендерних закупівель, між Департаментом капітального будівництва Чернівецької ОВА і ТОВ «Валдероуд» був укладений відповідний договір. Станом на початок травня 2025 на місці забудови залишився котлован, який є потенційно небезпечним для учнів ліцею, а також може призвести до погіршення стану сусідніх будівель. Роботи на об'єкті давно не ведуться. Журналісти Медіа агентство АСС звернулися з відповідним інформаційним запитом до Чернівецької ОВА, аби з'ясувати, що відбувається на об'єкті.
Отримуйте новини в Telegram
- І черга – добудова палацу водних видів спорту;
- II черга – реконструкція спортивних майданчиків багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей.
Кошторисна вартість будівництва І черги становить 199 045,685 тис. гривень, повідомили МА АСС у Чернівецькій ОВА.
За кошти субвенції з державного бюджету на Об’єкті виконали демонтаж наявних будівель, земляні роботи з влаштування котловану, роботи з перенесення чинних інженерних мереж. Виготовлено арматурні каркаси для влаштування бетонних паль. Загальний обсяг освоєних коштів – 15 120,589 тис. гривень. Залишок кошторисної вартості становить 183 925,096 тис. гривень.
У зв’язку з повномасштабною війною та з урахуванням положень Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану, було визначено черговість здійснення платежів Казначейством та призупинено фінансування капітальних видатків, зокрема, й по цьому об'єкту капітального будівництва, повідомили в ОВА.
Як повідомили нашому медіа в ОВА, вони зверталися з листами до Міністерства фінансів України та Міністерства економіки, щоб не допустити надзвичайної ситуації на об'єкті незавершеного будівництва. Для таких робіт планували використати залишок коштів із субвенції - 21 528,410 тис. гривень.
Міністерство економіки України погодило пропозицію Чернівецької ОВА без зауважень.
Однак, Міністерство фінансів України листом від 28.07.2022 виклало свою позицію і не підтримало проєкт як такий, що суперечить вимогам Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану.
Тому ОВА звернулася до прем’єр-міністра України з проханням посприяти у повторному розгляді Міністерством фінансів України проєкту розпорядження. У Чернівцях очікували на надання позитивного висновку для оперативного реагування, щоб не допустити руйнування спального корпусу багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей в м. Чернівці.
Проте й після доручення прем’єр-міністра Д. Шмигаля від 7.09.2022 Міністерство фінансів України не підтримало вказану пропозицію та вкотре наголосило, що в умовах воєнного стану, у зв’язку з обмеженим фінансовим ресурсом єдиного казначейського рахунка органи Казначейства забезпечують здійснення виключно першочергових платежів.
Дивіться нас на YouTube
Згодом, відповідно до розпорядження Чернівецької ОВА від 10.10.2023, невикористаний залишок коштів субвенції, що зберігся станом на 1 січня 2023 року на рахунках обласного бюджету Чернівецької області - 21 528,410 тис. гривень, спрямували на фінансування заходів Комплексної програми підтримки та інтеграції внутрішньо переміщених осіб, інших постраждалих від війни та для військових формувань, з яких освоїли 8 580,055 тис. гривень, а решту коштів на суму 12 948,564 тис. гривень повернули до державного бюджету.
Питання щодо продовження виконання будівельно-монтажних робіт розглянуть вже після завершення війни, повідомили в ОВА.
Також тут додають, що на сьогодні спеціалісти підрядної організації та інженер технічного нагляду ОВА на постійній основі здійснюють моніторинг незавершеного будівництва для своєчасного реагування у разі виникнення будь-яких змін ґрунтової поверхні укосу стінок котловану.
Додамо, проєктом передбачали можливість спорудження ванн для проведення змагань з плавання під егідою Федерації плавання України:
- 1 спортивний плавальний басейн, номінальним розміром 50 * 25 м та глибиною від 3 до 2 м в зоні старту на 9 доріжок шириною 2,5 м,
- 1 спортивний басейн для розминки та обслуговування відвідувачів глибиною від 2 до 0,1 м в зоні старту та двома тренувальними доріжками шириною 2,5 м, розміром 25 * 12 м,
- 1 басейн для немовлят та дітей до 7 років, розміром 12 * 4 м, глибиною 0,6 м.
- Основний спортивний зал площею 2 550,00 м2 обладнаний стаціонарними трибунами на 600 місць, 10% з яких доступні для маломобільних груп населення (розміщення передбачається в першому та останньому рядах, доступ до першого ряду через вестибюль та ліфт, а останній ряд завдяки прямому заїзду з висотної відмітки вулиці).
Такі вихідні параметри комплексу мали б дозволити використовувати комплекс для професійних спортсменів та мешканців населеного пункту, надавати попередньо затверджені комплексні індивідуальні програми.
Для спортсменів це такі види спорту: плавання, водне поло, синхронне плавання на різних рівнях – як для тренувань, так і для змагань на клубному, регіональному, національному та міжнародному рівнях.
Для мешканців пропонуються такі можливості: плавання для немовлят, проведення шкільних уроків фізкультури, навчання плаванню від 7 до 80+ років, аквааеробіка, фітнес та сімейне плавання.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами