Америка посідає перше місце за кількістю поїдання кавуна в порівнянні з іншими країнами. Про це пише ІнформАгентство АСС з посиланням на ТСН.
- Кавун на 92% складається з води. Для порівняння, тіло медузи складається з води приблизно на 95%, організм новонародженої дитини - на 80%, а організм дорослої людини - на 65-70%, інформує портал tsikave.ostriv.
- М'якота кавуна містить 5,5-13% легкозасвоюваних природних цукрів. До моменту дозрівання в ній переважають фруктоза і глюкоза, а сахароза накопичується в процесі зберігання кавуна. Зрілий плід насичений фруктозою, яка не викликає інсулінової напруги в підшлунковій залозі. Тому невеликі дози кавуна можна вживати і при цукровому діабеті.
- Червоний колір м'якоті кавуну надає каротиноїдний пігмент лікопін. Його вміст у кавуні більший, ніж в будь-яких інших свіжих фруктах або овочах. Червоний пігмент лікопін також міститься у великій кількості і визначає забарвлення помідорів, гуави, грейпфрутів. Лікопін - сильний природний антиоксидант, він здатний запобігти розвитку ракових пухлин, допомагає при чоловічому безплідді, уповільнює процеси старіння, знижує ризик виникнення у людини онкологічних захворювань простати, матки і стравоходу.
- В Україні в Херсонській області є пам'ятник кавуну. Херсонські кавуни давно славляться по всій Україні і за її межами.
- Сьогодні існує більше 1200 сортів кавунів, які вирощують в 96 країнах світу. В основному це країни з теплим кліматом.
Інформаційне агентство АСС є в Instagram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами