Саме тому ми пропонуємо розібратися у назвах та складі матеріалів, що найчастіше використовуються для пошиття літнього одягу.
Льон. Ця тканина чудово пропускає повітря, та виводить зайву вологу. Щоправда, речам з льону необхідний делікатний догляд.
Бавовна. Одна з найпоширеніших натуральних тканин у літньому гардеробі. Бавовна буває різної щільності: і чим вона вища, тим простіше доглядати за речима.
Бамбук. Назва напряму пов’язана з рослиною, з якої виготовляють тканину. На дотик вона щільніше і м'якіше, за бавовну. А ще ця тканина екологічна, гіпоалергенна, має антибактеріальні властивості, добре драпірується та тримає форму. Проте вона потребує делікатного догляду.
Шовк. Як натуральний, так і штучний шовк м’який на дотик, добре драпірується, тримає форму і сідає по фігурі. На додачу – він охолоджує шкіру, що дуже актуально в спеку. Як не дивно, та синтетичний шовк майже нічим не поступається натуральному, за винятком антибактеріальних властивостей.
Мадрас. Це бавовняна тканина з однаковим візерунком з обох сторін. Зазвичай це смугастий малюнок.
Ситець. Ще одна тонка і легка бавовняна тканина. Її особливість – спеціальне переплетення і склад ниток, що гарантує дуже швидке висихання після прання.
Отримуйте новини в Telegram
Сатин. Цей матеріал візуально дуже схожий на атлас, але виконаний з мерсерізованої бавовни. Така обробка тканини забезпечує їй гладкість і яскравість поверхні, плюс - дозволяє довго зберігати насиченість кольору.
Шифон. Його можуть виготовляти з бавовни, віскози, шовку або поліестеру. Всі види шифону добре вентилюються та мало мнуться. Проте тканина рідко використовується в літньому одязі самостійно, частіше з підкладкою.
Жата тканина («жатка»). Це дуже тонкий матеріал жатої форми з бавовняних волокон, що дає тілу дихати, і при цьому ще й оберігає від перегріву. Шерсть. А ось тут не дивуйтеся! Одяг з тонкої шерсті чудово підходить для літнього сезону адже у прохолодні вечори допоможе зберігати тепло і одночасно не перегрівати шкіру.
Віскоза. Цю тканину прийнято відносити то штучних, та насправді, вона виготовляється з натуральних деревних волокон. Вона гігроскопічна, легка, добре пропускає повітря та тримає форму.
Ліоцелл - це штучне полотно, яке отримують шляхом переробки целюлози. Воно схоже на шовк, і на бавовну одночасно. Ліоцелл не мнеться, добре пропускає повітря та володіє антибактеріальними властивостями.
Модал - ще один синтетичний матеріал, що виготовляється з волокон целюлози. Він потребує делікатного прання та сушки.
Ацетат. Він візуально чимось схожий на віскозу. Серед його плюсів – еластичність, м’якість та фактично відсутня деформація. Він зберігає тепло тіла, майже не пропускає воду і швидко сохне. Проте – такий матеріал швидко зношується.
Поліестер. Його рідко використовують у чистому вигляді, оскільки сам по собі поліестер доволі жорсткий та погано пропускає повітря. Найчастіше цей матеріал використовують для пошиття верхнього демісезонного одягу.
Акрил. Бажано уникати речей, в складі яких є акрил, адже тканина погано вбирає вологу та не пропускає повітря, хоча і дуже швидко сохне.
Поліамід. Його додають до інших волокон, щоб підвищити стійкість до сонячних променів, а значить, і зберегти колір. Плюс – він не роз'їдається морською сіллю, не сідає і не мнеться, а отже - це ідеальне рішення для пляжного відпочинку.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами