Осі і настав той час, коли ми почали регулярно «вигулювати» в’єтнамки. А от чи знали ви, що схоже взуття вже носили стародавні єгиптяни? Або те, що в’єтнамки можуть нашкодити здоров’ю? Більше цікавих фактів – наводимо далі.
1. Одними з перших носити в’єтнамки почали єгипетські раби. Дехто з дослідників навіть називає їх родоначальниками цього виду взуття.
2. У Японії прийнято носити в’єтнамки-дзорі зі спеціальними панчохами (у яких великий палець відділено від інших). І це - елемент традиційного японського вбрання.
3. У пострадянському просторі досі використовується назва «сланці». Справа в тому, що у Радянському Союзі здебільшого в’єтнамки вироблялися на заводі у місті Сланці. Багато хто вважав, що напис на підошві – це назва виробу, а не зазначення міста, де їх виготовляли.
4. У англомовних країнах в’єтнамки називають фліп-флопами (від амер. flip-flops) - через характерний звук, який вони створюють при ходьбі.
5. Найдорожчі шльопанці коштують 18 тисяч доларів. Випустила їх компанія Chipkos. Вони розписані вручну художником та ще й мають золоту емблему.
6. У Новій Зеландії 2 грудня відзначають Національний день шльопанців.
Читайте ще: Антитренди літнього взуття: що не варто вдягати цього сезону
Давайте поговоримо про вплив регулярного носіння в’єтнамок на наш організм:
- В’єтнамки майже не захищають наші ноги від грибків та бактерій.
- Ортопеди не рекомендують тривалу ходьбу у в’єтнамках, особливо на тонкій та жорсткій підошві, адже на п’ятах можуть виникнути запалення та утворюватися п’яткові шпори.
- Таке взуття не рекомендовано носити тим, кому діагностовано плоскостопість та бурсит.
- Вдягаючи в’єтнамки на пласкій підошві ми починаємо згинати ноги під певним кутом, що негативно впливає на нашу поставу.
- Під час ходьби у в’єтнамках посилюється навантаження на пальці, а це небезпечно їх деформуванням.
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами