Це одне з дванадесятих свят, яке відзначається віруючими як день пришестя Ісуса Христа в Єрусалим. Це було за кілька днів до його страждань в ім'я людства.
Православні віруючі ходять до церкви, освячують вербу і проводять різні ритуали, щоб зміцнити здоров'я. Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на УНІАН.
Цього року священна дата випадає на 17 квітня - за тиждень до того, як настане ще одне важливе свято - Великдень 2022.
Дерево верба вибране невипадково - гілочки символізують пальмові, якими іудеї вітали Ісуса, коли він входив до Єрусалиму. Враховуючи те, що на території України пальми природним чином не ростуть, їх замінили на вербу, як символ нового життя і пробудження після довгого сну.
Православна церква в цей день забороняє здійснювати дуже багато дій:
Вербна неділя припадає на період посту, тому в цей день заборонено вживати їжу тваринного походження. Але церква дає послаблення і дозволяє з'їсти трохи риби і випити вина. В цілому, на святковому столі повинні бути присутніми страви тільки з рослинних компонентів.
Великдень - це свято на честь Воскресіння з мертвих Сина Божого, Ісуса Христа. Дата цієї події постійно змінюється. Вона обчислюється за місячно-сонячним календарем. Традиційно - це перша неділя після повного місяця після весняного рівнодення, пише ТСН. Християни східного та західного обрядів найчастіше святкують Великдень в різні дні. Це пов'язано з використанням різних календарів. Православна церква використовує юліанський календар, а католики - григоріанський.
Великдень 2022 року у католиків припадає на 17 квітня. А ось православні християни будуть святкувати цю подію всього лише через тиждень - 24 квітня.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами