Активний вулкан у холодній Антарктиці щодня викидає в атмосферу золото. Експерти оцінюють «золоті викиди» у 6 тисяч доларів.
Видання New York Post пише, що Гора Еребус, яка разом з островом Десепшн є єдиним зі 138 діючих вулканів Антарктиди, відома тим, що щодня викидає в атмосферу газ, який містить близько 80 грамів кристалізованого золота. Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на УНІАН.
Присутність дорогого пилу було зафіксовано на відстані 621 милі від найпівденнішого лавового виверження планети, вершина якого знаходиться на висоті 12 448 футів.
Дорогоцінний метал - лише одна з багатьох речей, що вивергаються з Еребуса, згідно з даними Обсерваторії Землі Національного управління з аеронавтики й дослідження космічного простору.
«Він регулярно викидає шлейфи газу і пари, а іноді вивергає кам'яні породи», - йдеться в повідомленні NASA.
«Еребус... безперервно вивергається принаймні з 1972 року», - розповів Live Science Конор Бекон з Обсерваторії Землі Ламонт-Доерті при Колумбійському університеті в Нью-Йорку.
Він додав, що Еребус також відомий тим, що в одному з його вершинних кратерів є «лавове озеро», утворене розплавленим матеріалом на його поверхні.
«Насправді це досить рідкісне явище, оскільки для того, щоб поверхня ніколи не замерзала, необхідні дуже специфічні умови», - зазначив учений.
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами