Про це йдеться у результатах дослідження науковців, інформує МА АСС з посиланням на Укрінформ.
«Завдяки викидам вуглецю, які ми спричиняємо, ми зробили це лише за 100 або 200 років. Ми докорінно змінюємо рух і обертання Землі в космосі, замінюючи процеси, які раніше тривали мільярди років», - пояснив заступник начальника Інституту геодезії та фотограмметрії університету Цюриха професор Бенедикт Сой.
Як пояснюють учені, доба на Землі повільно подовжується в геологічному часі через гравітаційне тяжіння Місяця до океанів і суші. Однак танення льодових покривів Гренландії та Антарктики через глобальне потепління, спричинене діяльністю людини, призводить до перерозподілу води, що зберігається у високих широтах, у моря поблизу екватора. Це робить Землю більш сплюснутою, уповільнює швидкість її обертання та подовжує дні.
Люди вимірюють час на основі атомного годинника, але земний день – один повний оберт – змінюється через вплив Місяця, кліматичні впливи і кілька інших факторів.
У статті зазначається, що ці відмінності необхідно враховувати в центрах обробки даних, які покладаються на точний час для інтернету, зв’язку та фінансових операцій. Крім того, інформація про точний час потрібна для навігації супутників і космічних кораблів.
Наші новини є у Facebook
Доктор наук з університету Аліканте в Іспанії Сантьяго Бельда, який не брав участі в дослідженні, наголосив на тому, що зміна тривалості дня важлива не лише для вимірювання часу, але й для GPS та інших технологій, які керують нашим сучасним життям.
Учені прогнозують, що зміна швидкості обертання Землі залишатиметься на рівні приблизно 1,0 мілісекунди на століття протягом наступних кількох десятиліть, навіть якщо викиди парникових газів значно зменшаться. Якщо ж викиди не зменшаться, то швидкість уповільнення сягне 2,6 мілісекунди на століття до 2100 року, ставши найбільшою рушійною силою довгострокових змін тривалості дня.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами