Щоб вияснити це, журналісти Інформаційного Агентства АСС поспілкувалися з психологами, абітурієнтами та студентами Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, кафедри Політології та Державного Управління .
«Основними принципами якими має керуватися учень при обранні професії є:
принцип свідомості ( тобто, чітко усвідомлювати свої цілі, плани на майбутнє, враховувати всі переваги та недоліки обраної професії.);
принцип відповідальності -обрана професія повинна відповідати інтересам, схильностям, здібностям, стану здоров'я і одночасно потребам суспільства в кадрах;
принцип активності - професію треба активно шукати самому;
принцип розвитку-необхідності розвивати в собі такі якості, які потрібні для обраної професії.
Ще - психічні процеси (мислення, пам'ять, увага) і наступні риси характеру: працьовитість, сумлінність, старанність, організованість, старанність, самостійність, ініціативність, вміння переносити невдачі, витримка, наполегливість», – зазначила шкільний психолог Оксана Сергіївна.
Кожен студент по-різному визначає та обирає спеціальність, якій буде навчатися, комусь батьки дають повну свободу вибору, а для когось самі чітко обирають майбутню професію та університет.
Щоб дізнатися те, чим же керуються випускники при обранні спеціальності, поспілкувалися з абітурієнтами:
«В моєму житті вибір професії – це перше таке важливе рішення, яке вплине на моє майбутнє, і це рішення я маю зробити сама. Це велика відповідальність, як перед самим собою, так і перед батьками, бо вони вклали свої сили в мене, свою працю і не хочеться їх розчаровувати. Звичайно, я керуюся тим, до чого є в мене здібності, що подобається мені, чи є перспективи у тій спеціальності, яку я хочу обрати, чи є вона затребуваною на ринку праці та чи взагалі я бачу себе в даній професії через певну кількість років» - каже майбутня студентка Марія.
Вибір спеціальності та вузу, це й справді дуже відповідальне рішення, в якому головне обрати саме те, що підійде, обрати таку спеціальність, навчаючись якій, справді відчував своє покликання в цьому, де хотів би вчитися і черпати для себе нові знання.
«Обрати ту спеціальність, на якій я зараз навчаюсь, мене спонукало те, що я не можу бути байдужим до будь-яких політичних подій в нашій країні. Ще у 10 класі я вирішив, що я стану політологом. Тому після завершення навчання у школі, я вступив до Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича на кафедру «Політології та Державного управління». На сьогоднішній день я успішно навчаюсь на другому курсі на спеціальності «Політологія». Хочу сказати, що це спеціальність для тих, хто бажає змін і готовий змінюватися сам, для впевнених і допитливих людей, для тих абітурієнтів, кого цікавить та ситуація яка складається в країні та за її межами. У майбутньому я себе бачу політологом, який буде професійно використовувати свої набуті під час навчання навички; який буде чесним (адже останнім часом серед політиків (зазвичай місцевого рівня) з’явився стереотип, що нібито, політологи «це такі собі брехуни, які продалися різним політичним лідерам та олігархам та розповідають у ЗМІ те, що вигідно їхнім хазяїнам») та який буде незалежним від різних політичних партій», – студент кафедри Політології та державного управляння ЧНУ Литовський Микола.
Важливим у період навчання, для студента є те, які можливості та перспективи перед ним відкриває кафедра, на якій він навчається.
«Кафедра «Політології та Державного управляння» працює вже багато років, і відома, як у Чернівецькій області та і за її межами. Вона входить в Україні в трійку лідируючих відомих, сильних кафедр, як за професорсько-викладацьким складом та і за активність студентів. Кафедра готує людину – як особистість готову до суспільного життя, ми готуємо професіонала політолога. Людина після закінчення кафедри «Політології та Державного управління має можливість реалізувати себе в багатьох сферах, а особливо в тих, які мають стосунок до політики, до державного управління, місцевого самоврядування, до ЗМІ», – розповів заступник декана факультету історії, політології та міжнародних відносин по організаційній роботі, кандидат політичних наук, доцент Гуйтор Микола Миколайович.
Головним у виборі майбутньої професії абітурієнтом, є те, щоб це був вияв тільки його волі та його прагнення, баз насаджування батьками своєї думки та своїх переконань. Дуже часто батьки на своїх дітях намагаються реалізувати свої мрії та бажання, не задумуючись над тим до яких наслідків це може призвести.
Нагадаємо, ВСТУПНА КАМПАНІЯ-2019: Гриневич докладніше розповіла про цьогорічні новації.
Читати ще: МАУП – вітає студентів та абітурієнтів за новою адресою.
Автор: Марія Руда
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами