Шкіра малюків набагато чутливіша, ніж шкіра дорослих, а вплив сонячних променів може призвести до розвитку різноманітних пошкоджень шкіри: депігментації, жовтизни, втрати еластичності, передчасного старіння шкіри та навіть меланоми в подальшому житті. Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на УП Життя.
Надмірний вплив сонця в дитинстві є надзвичайно небезпечним.
Педіатриня Катерина Погорєлова пояснює: шкіра дитини, особливо до 2 років, має тонший роговий шар та нижчий рівень захисного пігменту меланіну. «Захист від ультрафіолетового випромінювання в дитинстві має важливе значення. Люди, які отримали сонячні опіки в дитинстві або занадто довго перебували на сонці без захисту, частіше хворіють на рак шкіри», – розповідає лікарка Погорєлова.
- передчасного старіння шкіри (фотостаріння);
- депігментації;
- жовтизни;
- втрати еластичності.
«УФ-випромінювання може викликати гострі пошкодження (такі як сонячні опіки) та довгострокові пошкодження (до прикладу меланому)», – застерігає експертка.
Лікарка наголошує: застосування сонцезахисних кремів з високим фактором захисту від сонця (SPF) важливо для попередження негативного впливу сонячних променів на шкіру.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Лікарка Катерина Погорєлова розповідає про основні правила застосування сонцезахисту для дітей:
- Сонцезахисні засоби дозволено наносити діткам з 6 місяців (у складі повинні бути лише фізичні мінеральні фільтри). З 2 років можна використовувати хімічні фільтри.
- Засоби потрібно наносити на відкриті ділянки тіла.
- Застосовувати їх потрібно, коли ультрафіолетовий індекс (показник, який відображає рівень небезпеки ультрафіолетового випромінювання сонця для шкіри) становить понад 2 (це можна перевірити у застосунку "Погода").
- Наносити засіб потрібно перед прогулянкою (якщо в складі тільки фізичні фільтри), якщо в складі хімічні фільтри – за 30 хвилин до виходу на сонце.
- Поновлювати сонцезахист крем варто кожні 2-3 години.
- Одразу після прогулянки необхідно змити SPF засоби з тіла.
Для змивання сонцезахисту у дітей педіатриня рекомендує застосовувати воду або м’який гель з нейтральним рН, без сульфатів (без SLS/SLES) та ароматизаторів.
Дозволяється наносити мінімальну кількість SPF на невеликі ділянки тіла дітям молодше 6 місяців, якщо немає можливості захистити дитину іншими методами.
Обов’язково порадьтеся з педіатром, перш ніж використовувати сонцезахисний крем для вашої дитини, особливо у віці до 2 років.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами