Зазначимо, що раніше нейробіологи вже ідентифікували кілька ділянок мозку, в яких зберігаються наші спогади, зокрема:
- гіпокамп, у середній частині мозку
- неокортекс, у верхньому шарі мозку
- мозок, в основі черепа.
Отримуйте новини в Telegram
Проте вченим все ж не було відомо в яких саме молекулярних структурах у цих ділянках мозку зберігаються наші спогади та досвід. Людські спогади зберігаються у кількох частинах мозку. Найважливішою з них є гіпокамп. У цій частині мозку відбувається початкове формування пам'яті, а також вона відіграє ключову роль у перенесенні спогадів із короткочасного сховища у довготривале.
Нейрони є основними робочими одиницями мозку - вони призначені для передавання інформації іншим клітинам, і це дозволяє нашому організму функціонувати. Нейрони з'єднуються між собою синапсами, хімія, що відбувається між синапсами, у просторі, званому синаптичною щілиною, відповідає за навчання та нашу пам'ять.
Щоб зберегти наші спогади, мозок постійно змінюється з кожною новою отриманою інформацією. Це відбувається завдяки дії синапсів чи крихітних контактів між клітинами мозку — нейронами
«Всі спогади кодуються в ланцюзі нейронів, а синапси потрібні для того, щоб ці спогади нікуди не поділися і в потрібний момент були отримані. Коли мозок отримує новий спогад, ланцюг нейронів змінюється і відбувається кодування нової інформації», — зазначили дослідники.
Медіа агентство АСС є в Instagram