Ця екологічна дата вважається днем захисту не лише китів, але і всіх морських ссавців та інших живих істот, що мешкають в морях і океанах нашої планети, пише ІА АСС.
Цей День був заснований у 1986 році, коли силу набрав чинності мораторій на китовий промисел, введений Міжнародною китовою комісією (МКК) (International Whaling Commission, IWC).
Цей мораторій означає, що у всьому світі полювання на китів, а також торгівля китовим м'ясом заборонені. На сьогодні промисел китів дозволений виключно для задоволення потреб корінного населення (так званий, аборигенний) та вилучення китів у наукових цілях за спеціальними дозволами урядів-членів МКК.
Новини ІА АСС є у Viber
Попри те, що мораторій на китовий промисел діє і полювання на китів заборонено законами більшості країн, знищення цих тварин не припиняється. Наприклад, велику шкоду морським ссавцям наносить рибальське обладнання, а також забруднення океанів нафтопродуктами через розширення географії нафтовидобутку на морському шельфі.
Такий стан справ не влаштовує захисників морських ссавців і всіх, небайдужих до майбутнього нашої планети. Для збереження морських мешканців до цієї проблеми привертається увага громадськості.
Нагадаємо, що у Чернівцях можна побачити 27-метровий кістяк найбільшої тварини в світі. Гігантський скелет синього кита є лише у трьох містах України – Чернівцях, Одесі та Херсоні. Рідкісний експонат знаходиться у природничому музеї Чернівецького національного університету.
Раніше Ірина Ткебучава, провідний зберігач фондів природничого музею ЧНУ розповіла журналістам Інформаційного агентства АСС:
«Цей скелет синього кита потрапив у Чернівці за радянських часів, 1951 року біля Антарктиди здобули цього кита. При вилові він мав 27 метрів довжини і маса його була 100 тонн. Маса – це взагалі важко собі уявити, цей скелет, що ви бачите – це лише частина. Для дітей ми так порівнюємо, що треба ціле стадо слонів – 30-40 штук, щоб скласти вагу цього кита. Сам по собі експонат дуже рідкісний. В нас взагалі в Україні є ще два екземпляри – в Одесі, та в Херсонському краєзнавчому музеї. У цій шафі представлені коробки з метеликами там деякі експонати є ще навіть старші за самий університет – 1860-ті роки на деяких голочках є етикетки. Це рештки отих австрійських колекцій, які були привезені із експедицій з різних екзотичних країн. Оцей метелик займає друге місце за розмірами у світі. Є південно-американські метелики отруйні, дуже цікаві. Вони харчуються на отруйних рослинах та акумулюють отруту».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами