День психолога – свято молоде. В Україні своє професійне свято психологи і люди, які причетні до цієї професії, відзначають щорічно 23 квітня.
Цікаво, що у світової психологічної спільноти немає офіційного святкового дня в календарі. Є лише Всесвітній день психічного здоров'я, який відзначається 10 жовтня за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я.
1. Немає для людини кращого звуку, ніж його вимовлене ім’я. Перше, що треба запам’ятовувати при знайомстві – ім’я. Не посаду, не професію, а ім’я. Це основне правило установки хороших відносин.
2. Мозкова діяльність продовжується навіть тоді, коли ми відпочиваємо. У цей момент відбувається фільтрація того, що дійсно потрібно відкласти в пам’яті, а що прибрати «про запас». Прокинувшись вранці ви ніколи не забудете те, що дійсно важливо для вас, але і не згадаєте того, на чому не зупинили свою увагу вчора.
3. Людина відчуває себе більш успішною та щасливою тільки тоді, коли її мозок чимось зайнятий. Більше того, сіру речовину не цікавить монотонна робота – мова йде саме про постійну метушню концентрації та перемикання з однієї роботи на іншу. Тільки в такі моменти людина відчуває себе щасливою.
Читайте ще: Життя в умовах пандемії: психологи з Чернівців розповіли, як зберегти психологічне здоров’я
4. Тривалість візуального контакту залежить від відстані між співрозмовниками. Чим більша відстань - тим більш тривалі контакти очей можливі між ними. Тому спілкування буде більш ефективним, якщо партнери сидять по різні боки столу – в цьому разі збільшення відстані між ними буде компенсовуватися збільшенням тривалості контакту очей.
5. Жінки довше дивляться на тих, хто їм симпатичний, а чоловіки – на тих, хто симпатизує їм. Як показують спостереження, жінки частіше за чоловіків використовують прямий погляд, а тому вони менш схильні сприймати пильний погляд як загрозу.
6. 90% всіх захворювань несуть в собі психологічний характер. А остаточно здоровою людина є лише при відновленні своєї душевної рівноваги.
Читайте наші новини в Instagram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами